۳ مرداد ۱۳۹۹، ۱۸:۴۹
کد خبرنگار: 1498
کد خبر: 83883024
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

وزیر خارجه چین: آمریکا مسئول تمام مشکلات در روابط پکن-واشنگتن است

پکن- ایرنا- «وانگ یی»  عضو شورای دولتی و وزیر خارجه چین، آمریکا را مسئول تمام مشکلات به وجود آمده در روابط پکن و واشنگتن معرفی کرد و گفت: هدف آمریکا متوقف کردن روند پیشرفت چین است و در این راه از هیچ تلاشی دریغ نخواهند کرد و هیچ حد و مرزی نمی‌شناسند.

به گزارش ایرنا «وانگ یی» روز جمعه در گفت و گو با همتای آلمانی خود درباره وضعیت کنونی روابط چین و آمریکا افزود: اخیراً برخی از نیروهای ضد چین در آمریکا با هدف ایجاد تقابل ایدئولوژیک میان دو کشور، در حال تهدید کشورهای جهان برای پشتیبانی از آمریکا در برابر چین هستند اما بدون شک هیچ یک از کشورهای صاحب وجدان و دارای روحیه استقلال طلبی در جهان، در این راه از آمریکا پشتیبانی نخواهند کرد.

وی با بیان اینکه چین هنوز به دنبال پرهیز از درگیری،  تقابل با آمریکا، ایجاد احترام متقابل و همکاری برد - برد با واشنگتن است افزود: با این حال قاطعانه از حق حاکمیت و اعتبار ملی خود دفاع خواهیم کرد و از حفظ حق توسعه کشور و اصول اساسی روابط بین‌المللی کوتاه نخواهیم آمد.

او گفت: چین هرگز واکنش نامناسب به این رفتارهای آمریکا نشان نخواهد داد اما در عین حال به روش درست، آمریکایی‌ها را متوجه اشتباه خود می‌کند.

وزیر خارجه چین با اشاره به اینکه قاطعانه از هنجارهای اساسی در روابط بین الملل محافظت می کند اظهار کرد پکن با واشنگتن نمی رقصد اما در عین حال اجازه نمی دهد آمریکا دیوانه بازی در بیاورد.

آمریکا روز چهارشنبه ۷۲ ساعت به چین مهلت داد تا کنسولگری خود در هوستون تگزاس را تعطیل کند پکن نیز امروز جمعه در اقدامی مشابه از واشنگتن خواست تا کنسولگری این کشور را در چنگدو تعطیل کند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha