استاد زنگشاهی از سرمایه‌های فرهنگی سیستان‌وبلوچستان بود

تهران- ایرنا- وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پیامی درگذشت استاد رسول‌بخش زنگشاهی، نوازنده برجسته ساز «قیچک»را تسلیت گفت و و آن زنده‌یاد را از بزرگان و سرمایه‌های فرهنگی خطه سیستان و بلوچستان دانست.

استاد رسول‌بخش زنگی‌شاهی نوازنده برجسته ساز «قیچک» امروز صبح (جمعه، سوم مرداد) به دلیل بیماری قلبی درگذشت. وی برجسته‌ترین نوازنده ساز قیچک بلوچستان بود که در اختتامیه جشنواره موسیقی فجر سال ۹۶ به عنوان چهره برتر قیچک ایران شناخته و از این زنده‌یاد تجلیل شد.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، در متن پیام سید عباس صالحی آمده است: «خبر درگذشت استاد رسول بخش زنگشاهی نوازنده زبردست و از مفاخر و نام‌آوران عرصه موسیقی نواحی کشور موجب تالم و تاسف شد.

آن زنده‌یاد از بزرگان و سرمایه‌های فرهنگی خطه سیستان و بلوچستان بود که آوازه هنرش او را به یکی از ذخایر کم‌نظیر گنجینه موسیقی سرزمین‌مان بدل ساخت.

اینجانب فقدان این هنرمند عزیز را به اهالی فرهنگ و هنر، علاقه‌مندان و شاگردان آن فقید سعید و خانواده عزیزش صمیمانه تسلیت می‌گویم و از درگاه ایزدمنان برای آن مرحوم رحمت واسعه و غفران الهی و برای بازماندگان محترم صبر و بردباری خواستارم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =