۳ مرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۷:۰۲
کد خبرنگار: 2235
کد خبر: 83882977
۰ نفر

برچسب‌ها

پایان تیرماه آخرین مهلت برای رفع تصرف سواحل کشور است

رشت - ایرنا - معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای وزیر کشور گفت: پایان تیرماه آخرین مهلت به متصرفان غیرقانونی سواحل دریاست و با اتمام این مهلت باید شاهد اقدامات قانونی از سوی دستگاه های مربوطه باشند.

بابک دین پرست روز جمعه پس از بازدید از نوار ساحلی رضوانشهر و بندر انزلی با حضور در محل فرمانداری در جمع مسئولان این شهرستان افزود: با اعلام رسمی استانداران هفت استان ساحلی کشور، در مجموع ۳۴۰ کیلومتر از نوار ساحلی این مناطق با وسعتی بالغ بر پنج هزار هکتار توسط اشخاص حقیقی و حقوقی دولتی و غیر دولتی تصرف شده است.

 وی بیان کرد: از شمال شرق تا جنوب غرب کشور همه مردم در وجب به وجب سواحل کشور سهیم هستند حال آنکه بیش از ۵ هزار هکتار از این سواحل بصورت غیر قانونی تصرف و از دسترس مردم خارج شده است.

 معاون وزیر کشور گفت : اکنون در سایه تعامل و همکاری بین قوا با اعتقاد راسخ و اهتمام جدی وزیر کشور، دستورات ویژه رییس جمهوری و همکاری صمیمانه قوه قضاییه در این خصوص امیدواریم در گام نخست شاهد جلب مشارکت متصرفان برای آزادسازی داوطلبانه اراضی مذکور باشیم.

 دین پرست افزود: در گام بعدی نیز معرفی دستگاه های استنکاف کننده و ناقض قانون به مراجع قضایی انجام می شود و شاهد آزاد سازی سواحل خواهیم بود.

 وی اظهار داشت: این مهلت در پایان تیرماه به اتمام رسید و بر اساس دستور دکتر روحانی رئیس جمهوری، هفته آینده آخرین اقدامات دستگاه ها برای طرح در هیات وزیران و اقدام قانونی در مورد افراد و مجموعه هایی که اقدام نکرده اند به رییس قوه مجریه تقدیم می شود.

 شهرستان رضوانشهر با حدود ۸۰ هزار نفر جمعیت و ۱۲۰ روستا دارای بیش از ۲۵ کیلومتر طول خط ساحلی دریا و ۲ طرح سالم سازی است که در ۷۰ کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع شده است.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 9 =