شرایط حضور در کمیسیون ورزشکاران فدراسیون جهانی وزنه‌برداری اعلام شد

تهران- ایرنا- فدراسیون جهانی وزنه برداری اعلام کرد ورزشکاران این رشته با شرایط خاص می‌توانند در تهیه اساسنامه فعالیت داشته باشند.

به گزارش ایرنا و بنا به اعلام فدراسیون بین المللی  وزنه برداری؛ با توجه به اینکه فدراسیون جهانی در حال تدوین اساسنانه جدید است تاکید دارد ورزشکاران هم باید در این تصمیم گیری حضور داشته باشند. براساس گزارش این فدراسیون شرایط نامزدی ورزشکاران به شرح زیر است:

ورزشکار خود می تواند ثبت نام و از طرف فدراسیون کشور خود معرفی شود. اما در هر صورت باید تاییدیه فدراسیون کشور خود را  را داشته باشد.

هر کشور می تواند یک ورزشکار مرد و یک ورزشکار زن معرفی کند. 

حداقل سن ورزشکار ۱۸ سال  باشد.

سابقه دوپینگ نداشته باشد.

ورزشکار باید به نمایندگی از فدراسیون کشور خود در یکی از رویدادهای اعلام شده نظیر المپیک ۲۰۱۲یا ۲۰۱۶، المپیک جوانان ۲۰۱۴ یا ۲۰۱۸، مسابقات قهرمانی جهان نوجوانان، جوانان و بزرگسالان ۲۰۱۶ تا ۲۰۱۹ و قهرمانی قاره ای یا بازی های قاره ای ۲۰۱۶ تا ۲۰۱۸ شرکت کرده باشد.

شرط دیگر ثبت نام توانایی صحبت به زبان انگلیسی است چون زبان کار کردن در فدراسیون جهانی زبان انگلیسی است. آخرین زمان ارسال فرم ها تا ۱۲ اگوست ۲۰۲۰(۲۲مرداد ) است.

دور اول فعالیت کمیسیون نیز از اول سپتامبر ۲۰۲۰ (۱۱ شهریور ) تا بعد بازی های المپیک توکیو است. فرایند انتخابات کمیسیون ورزشکاران نیز در اصلاحات اساس نامه فدراسیون جهانی گنجانده می شود.

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha