خبرهای کوتاه از استان اصفهان

اصفهان- ایرنا- برگزاری انتخابات کانون مداحان اردستان و شناسایی مزاحمان تلفنی سامانه ۱۲۵ در کاشان از جمله خبرهای کوتاه ۲۴ ساعت گذشته در استان اصفهان بود

انتخابات کانون مداحان اردستان برگزار شد

رییس اداره تبلیغات اسلامی اردستان گفت: چهارمین دوره انتخابات کانون مداحان اردستان با حضور حداکثری مداحان این شهرستان برگزار شد.

حجت‌الاسلام سید جواد حیدری‌طبا روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: انتخابات کانون مداحان هر چهار سال یک بار برگزار می‌شود و در این دوره ۱۱ نفر از شاخص‌ترین مداحان شهرستان خود را نامزد کرده بودند که پس از تایید صلاحیت‌ها، به رقابت پرداختند.

وی افزود: بین نامزدها همه از جوان‌ها تا فردی ۶۴ ساله حضور داشتند و در نهایت پنج نفر شامل داود دیان، حجت‌اله دیان، مرتضی فدایی، علیرضا هانی و احسان رحمتی با کسب بیشترین به عنوان عضو اصلی و حسین کچویی‌زاده و روح‌اله ناصریان به عنوان عضو علی‌البدل برای مدت چهار سال انتخاب شدند.

به گفته رییس اداره تبلیغات اسلامی اردستان، ۶۵ نفر در این دوره از انتخابات شرکت کردند که‌ ۹۰ درصد واجدان شرایط را شامل می‌شد.

وی اظهار داشت: شهرستان اردستان ۱۳۰ مداح شناسایی شده دارد که بیشتر آنها در سامانه طوبی نام‌نویسی کردند و امسال با برنامه‌ریزی صورت گرفته، افرادی که در این سامانه‌ نام‌نویسی نکرده ولی مورد تایید رییس سازمان و رییس شورای هیات‌های مذهبی بودند، می‌توانستند نامزد انتخابات باشند و در اردستان این کار انجام شد.

نزدیک به ۱۳۰ هیات مذهبی در مناسبت‌های گوناگون منجمله ماه محرم در اردستان فعالیت می‌کنند.

شهرستان اردستان با جمعیت بیش از ۴۲ هزار نفر، در فاصله نزدیک به ۱۱۸ کیلومتری شمال شرقی اصفهان واقع شده است.

شناسایی ۲ مزاحم تلفنی سامانه ۱۲۵ در کاشان با ۵۰۰ تماس

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کاشان از شناسایی ۲ نفر مزاحم تلفنی خبر داد که حدود ۵۰۰ بار برای سامانه ۱۲۵  ستاد فرماندهی آتش‌نشانی مزاحمت ایجاد کرده بودند.

محمدمسعود چایچی  در این زمینه اظهار داشت: این ۲ نفر در ماه گذشته با ایجاد مزاحمت برای همکاران سبب اختلال در امر امدادرسانی و پاسخ‌گویی به تماس گیرندگان واقعی با سامانه ۱۲۵ شده بودند.

وی افزود: آنها با تماس از گوشی‌های تلفن همراه و باجه‌های تلفن عمومی در سطح شهر نسبت به مزاحمت اقدام می‌کردند.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کاشان بیان کرد: با توجه به تکرار مزاحمت از طریق سامانه موجود در ستاد فرماندهی سازمان، شماره تلفن و مکان تماس گیرندگان مشخص و با هماهنگی حراست سازمان و مقام قضایی، افراد مذکور شناسایی و دستگیر شدند.

وی اضافه کرد: انگیزه آنها از این کار از سوی دستگاه قضایی در دست بررسی است.

شهرستان کاشان با جمعیت افزون بر ۳۶۸ هزار نفر، در فاصله نزدیک به ۲۰۰ کیلومتری شمال اصفهان قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =