امام جمعه بوشهر: تعرض به هواپیمای مسافربری ایران غیرقانونی است

بوشهر- ایرنا- نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر گفت: تعرض جنگنده‌های آمریکایی به هواپیمای مسافربری ایران - بیروت در آسمان سوریه اقدامی غیرقانونی و آن را محکوم می‌کنیم.

آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری در پیام آدینه روز جمعه به رسانه‌ها اعلام کرد: این اقدام جنگنده‌های آمریکایی منجر به مجروح شدن تعدادی از مسافران شد و وجدان تمام نهادهای حقوق بشر و مراکز نظارتی بر قوانین هوانوردی را به آن جلب می‌کنیم.

هواپیمای ایرباس A۳۱۰ شرکت هواپیمایی ماهان که پنجشنبه شب دوم مرداد در آسمان سوریه  مورد تهدید جنگنده‌های آمریکایی قرار گرفت، مجبور به کاهش ارتفاع و فرود اضطراری در فرودگاه بیروت شد و بعد از تخلیه مسافران خود در بیروت، با شماره پرواز ٥١١٥٣ پرواز خود را از بیروت به سمت فرودگاه امام خمینی ادامه داد و حوالی ساعت ٣ بامداد به سلامت در فرودگاه امام خمینی (ره) به زمین نشست.

وی با اشاره به طرح مواسات علوی و کمک‌های مومنانه اضافه کرد: خدمت، رفع گرفتاری و مواسات به خصوص در شرایط سخت و گرفتاری یکی از آموزه‌های ادیان الهی به ویژه در دین اسلام است.

صفایی بوشهری ضمن قدردانی از همه نهادها و افرادی که در دور نخست طرح مواسات همکاری کردندگفت: به همگان توصیه می‌شود در دور جدید کمک‌های مومنانه و مواسات که با نام "مواسات علوی و کمک‌های مومنانه" مزین شده و در دهه امامت و ولایت از عید قربان تا عید غدیر اجرا می‌شود شرکت کرده و به مستمندان و آسیب دیدگان اقتصادی بیماری کرونا خدمت کنند.

وی بر ضرورت رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و اجرای دقیق پروتکل‌های ستاد استانی مقابله با کرونا تاکید کرد.

امام جمعه بوشهر از خدمات مدافعان عرصه سلامت و همه خدمتگزاران همیار به ویژه طلبه‌ها که به صورت جهادی در صحنه مقابله به بیماری کرونا حضور دارند قدردانی کرد.

وی با اشاره به پنجم مرداد سالروز برگزاری نخستین نماز جمعه در کشور بعد از انقلاب اسلامی افزود: نماز جمعه یک هدیه خداوندی به جامعه ایمانی است و آثار و برکت‌های بسیار عبادی، سیاسی و اجتماعی دارد و در متون فاخر دینی به آن سفارش شده است.

صفایی بوشهری گفت: امید هرچه زودتر توفیق دوباره برگزاری این عبادت مهم الهی با رفع بیماری کرونا برای همگان حاصل شود و از تمام ائمه جمعه و ستادهای نماز جمعه در تمام امور به ویژه در طرح کمک‌های مومنانه و رزمایش مواسات قدردانی کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =