۳ مرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۶:۴۳
کد خبرنگار: 2239
کد خبر: 83882945
۰ نفر

برچسب‌ها

امام جمعه کرج : گروهک منافقین باورها را هدف قرار داده است

کرج - ایرنا- نماینده ولی فقیه در استان البرز وامام جمعه کرج با اشاره به فعالیت های تبلیغاتی گروهک منافقین از طریق فضای مجازی گفت : گروهگ منافقین با جنگ هشتک ها در فضای مجازی باورهای دینی را هدف قرار داده است.

به علت شیوع ویروس کرونا و توصیه‌های اکید مسئولان و متخصصان امور بهداشتی و درمانی مبنی بر پرهیز از برگزاری تجمعات باهدف جلوگیری از گسترش بیماری، منجر به توقف موقت برگزاری مراسم عبادی سیاسی نماز جمعه در استان البرز شده است.

به گزارش روز جمعه روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در استان البرز و امام جمعه کرج ،  آیت‌الله سیدمحمد مهدی حسینی همدانی در  بیست و یکمین خطبه مکتوب جمعه با اشاره به فرا رسیدن پنجم مردادماه سالروز پیروزی رزمندگان اسلام در عملیات مرصاد بیان داشت : حدود ۱۰ روز از قطعنامه ۵۹۸ گذشته بود که با یک محاسبه غلط از وضعیت کشور، عراق از سمت جنوب و منافقین از غرب، ایران را دو ماه زودتر از تصمیمی که داشتند مورد حمله قرار دادند.

وی بااشاره به اینکه البته بلافاصله مردم در هر دو منطقه به میدان آمدند و از اسلام و انقلاب و شهرها دفاع کردند، اظهار داشت:  این ایام فرصت خوبی است تا جریان نفاق و جنایاتی که در حق ملت کردند را که پر از درس و عبرت است مرور کنیم.

وی گفت. کسانی که قصد داشتند با پنج هزار نفر در قالب بیست و پنج تیپ چند ساعته در عملیاتی به نام فروغ جاویدان با پشتیبانی استکبار و صهیونیست ها تهران را فتح و نظام اسلامی را ساقط کنند، در مرصاد الهی گرفتار شدند و غیر از سلاح و ادوات جنگی که جا گذاشتند، چیزی جز نکبت و تعفن جنازه ها نصیبشان نشد و مابقی نیز مفتضح و بی فروغ صحنه را ترک کردند.

آیت الله حسینی همدانی افزود:  قصه مفصل است و فرصت کم که بگوئیم چگونه به دامن عربستان افتادند و کنفرانس های نمایشی که ترکی فیصل های سعودی و جان بولتون های آمریکایی و کودک کشان برای آنها فراهم می کنند به حالشان سودی ندارد.

امام جمعه کرج ادامه داد: البته امروز  منافقین صحنه جنگ را عوض کرده اند و با فعالیت در دنیای مجازی و فضاسازی به وسیله  رباط ها و هشتگ ها و … افکار و باورها را مورد هدف خود قرار داده اند و با خبرهای دروغ اختلاف می اندازند و اعتمادها را از بین می برند.

وی تاکید کرد که این نوبت هم خود را پیروز عملیاتی پرفروغ می نامند اما به خوبی می دانند در تنگه مرصاد جنگ سایبری گرفتار و بی فروغ شده اند و حنای آنان برای ملت ایران با این همه جنایت و خیانتی که کرده اند رنگی ندارد.

وی گفت: در خبرها بود که در برخی مقاطع با لباس نیروهای مدافع حرم با گویش فارسی به مردم ‏بی ‏پناه در شهرها و روستاهای سوریه حمله کرده بودند و مردم را می کشتند و به گردن نیروهای مدافع حرم انداخته بودند تا ایران را در نگاه مردم سوریه منفور جلوه دهند.

وی بیان داشت : منافقین مثل آفتاب پرست رنگ عوض می کنند و با  جنگ هشتگ ها و لایک ها می خواهند در اراده مردم خلل ایجاد کنند.

نماز جمعه، امروز مردمی ترین نهاد انقلاب

 امام جمعه کرج با اشاره به پنجم مرداد سالروز برگزاری اولین نماز جمعه به امامت مرحوم آیت الله طالقانی رضوان الله و اینکه رهبری معظم انقلاب آن را از معجزات انقلاب اسلامی برشمردند افزود: تا امروز نماز جمعه مردمی ترین نهاد انقلاب به یک فرهنگ ناب تبدیل شده که دشمنان نظام به ‌شدت از آن هراس دارند.

وی ادامه داد: در طول این ۴۱ سال دشمنی‌های استکبار با این قرارگاه بصیرت و ایمان را شاهد بودیم که هم به مصلاها و هم نمازگزاران و خطبای جمعه تعرض داشته اند.

آیت الله حسینی همدانی اظهار داشت که نماز جمعه نماد مقاومت چندین ساله ملت ایران بر سر آرمانهای اسلامی و انقلابی است که هم معرفت دینی، اخلاقی و اعتقادی را تقویت می کند و هم تریبونی مردمی، وحدت‌آفرین و بصیرت افزا است.

وی خاطر نشان کرد که  نماز جمعه نماد استکبارستیز و ضد اشرافی گری و گفتمانش انقلابی و ندای مستضعفان است و مهمترین کارکردش ایجاد وحدت و همدلی و تلاش برای یکپارچه کردن آحاد مردم و تزریق روحیه امید است.

وظیفه امام جمعه سنگین است 

نماینده ولی فقیه در البرز گفت : به تازگی  نمازجمعه را قرارگاه فرهنگی، قرارگاه ایمان و تقوا و بصیرت خواندند و امام جمعه را فرمانده قرارگاه دانستند، لذا وظیفه امام جمعه بسیار سنگین است.

آیت الله حسینی همدانی بیان داشت:  امام‌ جمعه متعلق به همه مردم و زبان گویای همه اقشار مردم باید باشد و خودش را خدمتگزار مردم و مطالبه کننده حقوق مردم بداند.

وی تاکید کرد که وظیفه مهم دیگری که امام دارد تبیین و تفسیر بیانات رهبر معظم انقلاب و مطالبات ایشان است تا جلوی انحراف و برداشت های غلط را بگیرد و سعی کند با همدلی و همراهی مردم خواسته‌های رهبری در جامعه عملی شود، امام جمعه باید برای رشد دینی و فرهنگی و بالا بردن سطح دانش اسلامی مردم تلاش کند.

وی با اشاره به سخن رهبر معظم انقلاب که فرمودند مسوولان انقلاب در سراسر کشور ائمه جمعه هستند، پایگاههای هدایت و رهبری مردم در سراسر کشور و سنگرهای دفاع معنوی در مقابل دشمنان در سطح جامعه ائمه جمعه هستند. این بیان مسوولیت ائمه جمعه را سنگین تر می کند.

وی گفت : امام جمعه هم باید انقلابی باشد تا بتواند به کمک مردم، حافظ نظام باشد، تا بتواند کمک کار مدیران و مسئولان خدمتگزار نظام باشد، تا بتواند سنگری غیرقابل نفوذ در مقابل دشمنان انقلاب درست کند و بتواند از ارزشهای انقلابی دفاع کند.

خطیب جمعه کرج گفت: لازمه چنین قرارگاهی حضور مردم بخصوص جوانان و بالاخص جوانان انقلابی و با انگیزه است.

حج ابراهیمی، حج سیاسی

امام جمعه کرج به فرا رسیدن ایام حج اشاره کرد و گفت : حج ابراهیمی بزرگترین اجتماع مسلمین عالم در سال است که باید مسائل مهم جهان اسلام در آن طرح و گفتگو و مسیر سال آینده در آن ترسیم شود اما مناسکی بی روح و خشک بود که امام با طرح برائت از مشرکین، اقدام به اقامه حج کرد و روحی تازه در آن دمید که البته حاکمان وابسته ی سعودی تحمل نکردند و به دستور اربابانشان حرمت معبد همه انبیاء الهی را شکستند و مهمانان حرم امن الهی را در سال ۶۶ به خاک و خون کشیدند.

وی افزود: تلاش استکبار این بوده و هست تا روحیه استکبارستیزی را از مردم ما بگیرد، جلوی نفوذ اسلام ناب را بگیرند که مردم مرگ بر انگلیس و اسرائیل و آمریکا را نگویند؛ اما چه شد؟! امام رضوان‌الله علیه ضد آمریکا بودن را برد در دل مردم مسلمان جهان و در ایام حج یکی از اعمال حج شد مرگ بر آمریکا و برائت از دشمنان که عین تعالیم اسلام است همانطور که دفاع از مظلومین عین تعالیم اسلام است.

امام باقر(ع)، الگویی عملی برای جوانان

نماینده ولی فقیه درالبرز با اشاره به فرا رسیدن  هفتم ذی‌الحجه سالگشت شهادت ابوجعفر محمدبن‌علی الباقر علیه السلام است ، گفت که در سال ۱۱۴ قمری واقع شد و در بقیع مزار آن بزرگوار قرار دارد. دوران امامت و رهبری امام باقر، دولت بنی‌امیه در حال انقراض بود، خلفا با سرعت عوض می شدند در دوره ۱۹ ساله امامت حضرت پنج خلیفه عوض شد. مردم هم از خلفا انزجار داشتند و تا فرصتی دست می داد در گوشه ای از بلاد اسلامی انقلابی رخ میداد و تغییر و تحولات سیاسی فرصت مناسبی بود برای حضرت که ۴۶۵ نفر از بهترین و زبده ترین افراد را انتخاب و در زمینه‌های مختلف علمی آنها را در اولین دانشگاه علوم و معارف اسلامی جهان تربیت کند و نهضت علمی که پایه های ر زمان امام سجاد علیه السلام گذاشته شده بود را فراگیر کند.

 این دانشمندان هر کدام هزاران حدیث را حفظ و در بین جامعه اسلامی نشر و توسعه دادند. انقلاب علمی، تولید علم و مبارزه با جنگ نرم دشمنانِ اهل بیت که آن حضرت راه انداختند می تواند در این زمان با توجه به نیازمندی ها و توانایی هایی که نظام اسلامی دارد به عنوان الگویی عملی برای جوانان و جامعه علمی کشور جهت تحقق بیانیه گام دوم که رهبر معظم انقلاب خواستند به حساب آید.

 درس موثری که از عملکرد امام علیه‌السلام برای امروزمان و حرکت در مسیر ایجاد تمدن نوین اسلامی میگیریم، تشکل سازی برای تربیت نیروی تراز است. حضرت در آن زمان استعدادهای قابلیت دار در رشته های گوناگون را از سراسر مناطق اسلامی شناسائی کردند و با تربیت آنها اهداف بلند اسلامی در مسائل مختلف مورد نیاز را با برنامه و انسجام پیش بردند، یکی از راه ها برای اثبات حقانیت شیعه مباحثه و مناظره بود که مرحوم طبرَسی رضوان‌الله علیه مجموعه مناظرات امام را در مجموعه‌ای به نام احتجاج جمع‌آوری کرده که به عزیزانم به‌خصوص جوانان بزرگوار مراجعه به آن را توصیه می‌کنم و در همین مسیر درسی که از سیره امام علیه السلام در سختی ها و تنگناها یاد می گیریم درس مقاومت است که اگر عرصه را دشمنانمان بر ما تنگ کردند با صبر و مقاومت باید میدان را تغییر داد و به مبارزه ادامه داد.

 همانطور که می دانیم حضرت امام باقر(ع ) در واقعه کربلا چهار یا پنج  سالشان بود و شاهد بودند وقایع کربلا را در همین روزها که اگر حج برقرار بود حجاج باید به سمت عرفات می رفتند و چون در آنجا آب نبود در روز هشتم ذی الحجه که یوم الترویه میگویند برای خود آب جمع میکردند، امام حسین علیه السلام که محرم به احرام حج نبود مسیر را به سمت کوفه تغییر داد درحالیکه با خود بیش از ۷۰ قربانی همراه داشت و امام باقر شاهد بود، شاهد بود که از کوفه پیک آمد و خبر شهادت سفیر و نماینده حجت خدا و ولی زمان، مسلم بن عقیل را در نهم ذی الحجه به حسین علیه‌السلام داد، امام مسلم را برای هماهنگی و آماده شدن استقبال از امام فرستاده بود و مردم کوفه باید با جان فرستاده ی ولی شان را حفظ می کردند، اما در ولایت پذیری نقص داشتند و خود را صاحب رای و نظر می دانستند در مقابل ولی زمان، امام شناس نبودند اگر کمکی هم داشتند شرط و شروط هم داشتند، نتیجه اما و اگرهایشان شد شهادت فرستاده امام حسین علیه‌السلام، بدانیم که این قضایا در تاریخ تکرار میشود، از خدا در زمان های مناسبی که رزق ما میشود بخواهیم بصیرت را در ما بیش‌ از پیش بگرداند.

روز عرفه، روز نیایش

امام جمعه کرج به فرا رسیدن روز عرفه اشاره کرد و گفت :  یکی از آن زمان ها روز نهم ذی الحجه روز عرفه، روز نیایش است، بهترین کار در این روز چه در عرفات باشیم یا در هرجای دنیا، دعاست، دعای روز عرفه مثل شب قدر بر زندگی ما تاثیر مستقیم دارد، از بهترین دعاها هم دعای عرفه خود مولایمان حسین ابن علی (ع) است، با فرازهای نورانی و بلندی که دارد انسان تا رسیدن به عرفان عرفه بالا می برد، این دعا را باید با دقت و با توجه بخوانید، باید بفهمیم که چه می‌خواهیم، امام حسین علیه السلام در فرازهای این دعا غیر از توحید و معرفت، مطالب دقیقی را از خداوند طلب می کند، از خدا تشکر می کند که عمرش را طولانی کرده تا زمان تشکیل  حکومت اسلامی را درک کند.

 این دعا انسان ساز و جامعه ساز است، تأکید می‌کند اگر خانواده می‌خواهید، اگر هدایت می‌خواهید، اگر جامعه سالم می‌خواهید، باید حکومت اسلامی تشکیل شود، این دعا هم آموزش می دهد و هم می پروراند، این دعا نسل حسینی درست می کند که در عین حالی که دعا می کند انقلاب هم می کند استکبار ستیز هم هست. با همین دعا از انقلاب هم دفاع می کند، اهل این دعا اهل کربلاست، عالم عامل بصیر مدافع ولی، در دعا بخواهیم ریشه این بلیه خشک شود و ما را امسال  از محرم محروم نکند. امام باقر شاهد پرپر شدن علی اصغر بر روی دستان حسین علیه السلام بود، امام باقر کسی بود که شاهد قطعه‌قطعه شدن علی‌اکبر بود، شاهد به شهادت قاسم بن الحسن بود، شاهد جدا شدن و قطع شدن دستان قمر بنی‌هاشم ابوالفضائل بود، خود حضرت را هم طاقت نیاوردند و به شهادت رساندند. الا لعنه الله علی القوم الظالمین.

دستورات ستاد ملی کرونا را جدی بگیریم  

امام جمعه کرج به وضعیت کرونایی کشور اشاره کرد و گفت : همه مردم عزیز کشورمان باید دستورات ستاد ملی کرونا را جدی بگیرند و با دقت عمل کنیم، خستگی را از تن کادر درمانی و پزشکی با رعایت بهداشت بیرون ببریم و تشکر کنیم از مجاهدت های آنان، همه باید بدانیم اگر با بی تدبیری جان کسی به خطر بیفتد ضمان آور است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 10 =