فرماندارانزلی: رفع تصرف سواحل بندرانزلی تعیین تکلیف شود

رشت - ایرنا - فرماندار شهرستان بندرانزلی تاکید کرد: هفت محدوده ساحلی بندرانزلی در تصرف دستگاه های مختلف است که باید در خصوص رفع تصرف آن ها اقدام و موضوع تعیین تکلیف شود.

اسماعیل میرغضنفری روز جمعه در جلسه ستاد آزادسازی سواحل با حضور معاون هماهنگی امور اقتصادی وزیر کشور در بندر انزلی اظهار کرد: شهرستان انزلی از جمله شهرستان های کشور است که به دلیل دارا بودن مواهب طبیعی و الهی، ظرفیت های بالقوه ای در حوزه های اقتصادی، اجتماعی و اشتغالزایی دارد.

وی افزود: به دلایل مختلف امروز بندرانزلی به جایگاه واقعی خود دست نیافته و باید همگی کمک کنیم تا شهرساحلی انزلی به روزهای طلایی خود بازگردد.

میرغضنفری منطقه آزاد انزلی را از افتخارات نظام مقدس جمهوری اسلامی برشمرد و تصریح کرد: با وجود همه امکانات موجود در این منطقه در حق شهرستان بندرانزلی کوتاهی شده و به دلیل معذوریت های قانونی مناطق آزاد، نتوانستیم آنچنان که باید از مزایای منطقه آزاد انزلی برای شهروندان این خطه استفاده کنیم.

فرماندار بندرانزلی خاطر نشان کرد: ازسویی به دلیل قرار گرفتن پنج روستا در محدوده منطقه آزاد انزلی و عدم خدمت رسانی صحیح به این روستاها از سوی منطقه آزاد،  مردم متضرر شده اند.

میر غضنفری با اشاره به وجود ۴۷ کیلومتر نوار ساحلی در محدوده شهرستان مرزی بندرانزلی گفت: در خصوص تصرفات در نوار ساحلی شهرستان دچار مشکل هستیم به گونه ای که هفت محدوده از نوار ساحلی بندر انزلی در تصرف دستگاه هایی است که یا مجری قانون و یا قانونگذار هستند.

وی تصریح کرد: اگر قرار است با متصرفان برخورد قانونی شود باید تکلیفمان را با خود روشن کنیم و تا زمانی که تکلیف این محدوده ها با تشکیل کارگروه با سه قوه مجریه، قضاییه و مقننه روشن نشود نمی توان شاهد اتفاق خاصی در آنها بود.

بندرانزلی در ۴۰ کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع شده و بیش از ۴۷ کیلومتر نوار ساحلی دارد که بیش از ۱۴ کیلومتر آن در تصرف دستگاه های مختلف است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =