اسامی ادارات پرمصرف برق در لرستان اعلام شد

خرم آباد - ایرنا - روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق لرستان بر اساس دستور استاندار لرستان؛ اسامی اداراتی که صرفه جویی در مصرف برق را رعایت نکرده اند را اعلام کرد.

بر این اساس با تاکید استاندار لرستان و با پایش برق ادارات و بازدیدهای انجام شده برخی ادارات اقدامی در راستای مصرف انرژی برق نداشته اند که شناسایی شده اند.

اداره کل دامپزشکی، اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی؛ سازمان حج و زیارت؛ منابع طبیعی و آبخیزداری؛ تامین اجتماعی شعبه ۲؛ معاونت غذا و دارو؛ سازمان انتقال خون؛ اداره کل ثبت اسناد و املاک؛ نوسازی؛ توسعه و تجهیز مدارس؛ دانشگاه علوم پزشکی و مرکز تحقیقات کشاورزی استان اقدامی برای کاهش مصرف نداشته اند.

گفتنی است هفته گذشته مصرف برق لرستان به مرز هشدار رسید و  مدیرعامل شرکت توزیع برق لرستان گفت: با افزایش بی سابقه دمای هوا و استفاده بیش از حد از وسایل برقی در پیک بار وضعیت برق در استان قرمز شد.

فریدون خودنیا اظهار داشت: ساده ترین راه کمک مردم به شرکت توزیع برق لرستان برای تامین برق پایدار تنظیم کولرهای گازی بر روی درجه ۲۴ به بالا و استفاده از دور کند کولر آبی در ساعات پیک می باشد.

وی ادامه داد: طبق پیش بینی هواشناسی، هفته آینده گرمای هوا همچنان تداوم دارد و مردم باید در ساعات پیک بار (۱۱ تا ۱۷ و ۱۹ تا ۲۳) از وسایل پرمصرف مانند لباس شویی، جارو برقی، اتو، ظرفشویی و سشوار استفاده نکنند تا مجبور به اعمال خاموشی نشویم.

خودنیا اضافه کرد: ۲۹ تیرماه جاری پیک مصرف برق کشور در ساعت ۱۲ و ۳۷ دقیقه از مرز ۵۸ هزار و ۹۰ مگاوات گذشته و در شب به ۵۸ هزار و ۲۵۲ مگاوات رسید که این میزان بین ساعت ۱۲ تا ۱۳ روز گذشته در لرستان ۶۶۵ و ساعت ۲۱ به ۶۶۶ مگاوات رسید.

وی گفت: بر اساس سهمیه تعیین شده ۶۶۶ مگاوات پیک مصرف استان است که نباید بین ساعات ۱۲ تا ۱۷ از این میزان عبور کنیم ولی در ۲۹ تیرماه بین ساعات ۱۲ تا ۱۷ از این میزان عبور کردیم اما راس ساعت ۱۲ ظهر به ۶۷۱ مگاوات رسید و ساعت ۱۲ و ۴۵ دقیه به ۶۹۱ مگاوات افزایش یافت.

وی تصریح کرد: در این زمان قطع اجباری برق برخی مناطق در دستور کار قرار گرفت که با قطع جریان یک فیدر، ۳۰ مگاوات مصرف اضافی کاهش یافت ولی با توجه به گرمای هوا، این میزان از مصرف نقاط گرمسیر همچون کوهدشت، پلدختر و خرم آباد قطع نشده و در شهرهای سردسیر اعمال شد.

خودنیا  افزود: با توجه به تعطیلی ادارات و قطع ۳۰ مگاوات برق، میزان مصرف استان تا ساعت ۱۴ روز گذشته به ۶۳۲ مگاوات رسید و شبکه های قطع شده به مدار بازگشت.

مدیرعامل  شرکت توزیع نیروی برق لرستان با بیان اینکه ۲۹ تیر پیک واقعی مصرفی استان به ۶۹۱ مگاوات رسیده ادامه داد: به ازای هر یک درجه دما حدود ۲۰ مگاوات به بار استان افزوده می شود .

۶۲۵ هزار مشترک برق شهری و روستایی در لرستان وجود دارد و از مجموع ۲ هزار و ۸۶۴ روستای استان تا کنون بیش از ۲ هزار و ۷۰۰ مورد آن برقدار شده اند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =