۳ مرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۴:۲۵
کد خبرنگار: 3046
کد خبر: 83882868
۱ نفر

برچسب‌ها

خطیب جمعه قم: جنایت‌های آمریکا بدون پاسخ نخواهد ماند

قم-ایرنا- امام جمعه موقت قم گفت: آمریکا بداند در برابر هر جنایتی که مرتکب می‌شود منتظر برخورد سخت و قاطع جبهه مقاومت باشد.

حجت‌الاسلام و المسلمین سید محمد سعیدی در خطبه‌های نماز جمعه قم در مصلی قدس، بیان کرد: ملت  ایران و عراق هرگز ترور سپهبد شهید قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس جمهوری اسلامی ایران و همراهانش را فراموش نمی‌کند.

امام جمعه موقت قم افزود: ایران بدون شک ضربه متقابل را به آمریکایی‌ها به خاطر این ترور وارد خواهد کرد.

سعیدی با اشاره به برنامه های سفر نخست‌وزیر جدید عراق به ایران از جمله دیدار رهبری انقلاب گفت: این دیدار در عمق بخشیدن به روابط راهبردی و برادری دو کشور نقش موثری داشت.

وی اظهار داشت: بازگشایی بیشتر گذرگاه‌های مرزی از اقدامات مثبت نخست‌وزیر عراق از زمان تصدی‌گری این جایگاه است که البته با مخالفت آمریکایی‌ها همراه شده است.

امام جمعه موقت قم بابیان اینکه نباید از آمریکایی‌ها ترسید، یادآور شد: راهبرد مقاومت فعال تنها راهکار مقابله با آمریکا است.

سعیدی عنوان کرد: روابط ایران و عراق بر مبنای منافع دو طرف، مصالح، اقتدار منطقه‌ای و بهبود شرایط اقتصادی و توسعه دو کشور است.

وی تاکید کرد: ایران خواستار عراقی مستقل، عزتمند با حفظ تمامیت ارضی آن است.

سعیدی ابراز داشت: یکی از آثار مثبت کرونا آمادگی بخش بهداشت و درمان کشور در برابر جنگ بیولوژیک بود.

امام جمعه موقت قم افزود: افزایش آمادگی بخش درمان در برابر جنگ احتمالی، اثبات کارایی راهبرد جهادی و روحیه انقلابی، بسیج عمومی و مدیریت به موقع بحران از دستاوردهای دیگر کرونا بود.

سعیدی یادآور شد: کرونا اثبات کرد بخش درمان و بهداشت ایران از بسیاری از کشورهای مدعی کارآمدتر است.

نماینده ولی فقیه در استان قم افزود: اگر دولت به صورت عملی و جدی از تولید حمایت کند جهش تولید به صورت واقعی و عینی اتفاق خواهد افتاد.

وی خاطرنشان کرد: کرونا همچنین آثار مثبتی مانند کاهش مصرف بنزین، کاهش ترددها و تصادفات جاده‌ای و بهبود وضعیت محیط‌زیست را همراه داشته است.

خطیب جمعه قم بیان داشت: مهم‌ترین اثر مثبت کرونا اثبات عجز انسان در برابر بیماری‌های، تحکیم برادری و کمک‌های مومنانه است.

وی بیان داشت: کسانی که دم از محبت اهل بیت(ع) می‌زنند اما دروغ می‌گویند و اختلاس می‌کنند مشمول رحمت نخواهند بود.

سعیدی گفت: برپایی نخستین نماز جمعه پس از انقلاب اسلامی در ۵ مرداد سال ۵۸ در حکم " یوم الشکر" است که سبب تحکیم ارتباط بین امام و امت شده است.

وی با اشاره به آیاتی از قرآن کریم و جریان شناسی صدر اسلام ابراز داشت: آرامش روحی از مهم‌ترین عوامل پیروزی در جهاد است.

نماینده ولی فقیه در استان قم تصریح کرد: یکی از سنت‌های خلقت، شکست خوردن انسان‌های مغرور است که نمونه آن در جنگ حنین رخ داد.

سعیدی یادآور شد: جنگ حنین نمونه‌ای از غرور غفلت مسلمانان از خداوند و تکیه‌بر توان ظاهری در برابر دشمن بود که با شکست سنگینی به پایان رسید.

سخنران پس از خطبه ها: نماز جمعه قدرت نرم انقلاب است

رییس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه قم با اشاره به چهل و یکمین سالگرد برپایی نماز جمعه، گفت: این فریضه سیاسی و عبادی قدرت نرم انقلاب اسلامی است.

حجت‌الاسلام‌ محمدباقر ولدان در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه قم افزود: نماز جمعه قلب فرهنگی شهر و پشتوانه مستمر معنوی و اخلاقی است.

وی شعار امسال سالگرد برپایی نماز جمعه در کشور را مورد توجه قرار داد و افزود: "ایران قوی، همبستگی ملی و مسوولیت اجتماعی" به عنوان شعار امسال برگزیده‌شده است.

ولدان با اشاره تاثیرات فریضه عبادی سیاسی نماز جمعه ابراز داشت: نماز جمعه دل‌ها را با یکدیگر نزدیک‌تر کرده و رابطه بین امام و امت را تقویت می‌کند و یک تمرین برای بیعت با امام عصر(عج) است.

رییس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه قم تصریح کرد: نماز جمعه قم ازنظر کمی و کیفی با امامت اسوه‌های برتر اخلاق و علم سرآمد نمازهای جمعه کشور است.

مصلی قم امروز به یک قرارگاه تبدیل‌شده است و این مکان هرروز میزبان گروه‌های زیادی از تشکل‌های مردمی و دولتی برای برگزاری برنامه‌های فرهنگی، اجتماعی، برپایی نمایشگاه‌ها و رقابت‌های ورزشی شده است.

ولدان یادآور شد: تمام ویژگی‌های قرارگاه مردمی که بخشی از نیازهای مردم در قالب آن برطرف شده در مصلی قدس به وجود آمده است.

رییس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه قم ابراز کرد: برپایی نماز جمعه در قم بعد از بازگشایی مجدد با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی و وسایل حفاظت فردی انجام می‌گیرد.

اولین نماز جمعه بعد از انقلاب اسلامی در تاریخ ۵ مردادماه سال ۵۸ به امامت آیت الله سید محمود طالقانی در دانشگاه تهران اقامه شد./

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha