امام جمعه بجنورد: مردم پول قربانی را به کمک مومنانه اختصاص دهند

بجنورد- ایرنا- امام‌جمعه بجنورد گفت: امسال با توجه به شرایط شیوع کرونا، مردم به جای قربانی کردن، پول آن را به‌عنوان مواسات و کمک مومنانه اختصاص دهند.

حجت الاسلام و المسلمین ابوالقاسم یعقوبی در پیام‌ هفتگی نماز جمعه بجنورد که به‌صورت غیرحضوری ایراد شد، اظهار داشت: اگر مردم به نیت قربانی، پول آن را در راه نیازمندان و کاهش آلام آسیب دیدگان از ویروس منحوس کرونا هزینه کنند ثواب بیشتری خواهند برد.

نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی با تاکید بر اینکه در روز عید قربان، مردم کشتار دام را به کشتارگاه ها بسپارند گفت: مراقب باشیم با نذر قربانی، ویروس کرونا را منتشر نکنیم، امسال ذبح خانگی نداشته باشیم بلکه برای قربانی کردن از ظرفیت کشتارگاه استفاده کنیم.

وی با اشاره به فرا رسیدن پنجم مرداد، سالروز اقامه نخستین نماز جمعه در کشور افزود: نماز جمعه جلوی انحراف را می‌گیرد و من‌ها را تبدیل به ما می‌کند، نماز جمعه دشمن‌شکن است و جمعه را روز عزای دشمن می‌دانند.

حجت الاسلام و المسلمین یعقوبی  با تاکید بر اینکه مردم باید قدردان این آیین عبادی و سیاسی باشند گفت: نماز جمعه منبر بلندی است که بر بام ملت‌ اسلامی برقرار است، صدای نماز جمعه فرامرزی است و مختص ایران نیست.

امام‌جمعه بجنورد با گرامیداشت دهه نخست ذی‌الحجه، افزود: عید قربان، عید مهمی است که در آن ابراهیم (ع) عزیز خود را به قربانگاه برد تا به مردم، تسلیم در برابر خدا را بیاموزد.

نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی با قدردانی از تلاش کادر درمان در مقابله با ویروس کرونا، از همه خواست تا نسبت به رعایت پروتکل‌های بهداشتی اهتمام لازم را داشته باشند.

وی رعایت بهداشت را حق الناس عنوان کرد و گفت: برخی در این شرایط، بی‌مبالاتی کرده و ماسک نمی‌زنند در حالی که کرونا با کسی شوخی ندارد.

نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی با اشاره به فرارسیدن دهه امامت و ولایت، افزود: مراسم این دهه را باشکوه و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار می کنیم.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =