تعیین تعرفه جدید خدمات مهندسی تا یک ماه آینده در آذربایجان‌غربی

ارومیه- ایرنا- معاون مسکن اداره‌کل راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی گفت: حداکثر تا یک ماه آینده تعرفه سال جاری خدمات مهندسی از سوی شورای مرکزی ابلاغ خواهد شد.

جلال تقی دخت روز جمعه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: شورای مرکزی بدون هماهنگی با وزارت راه، تعرفه سال جاری را ابلاغ کرده بود که بعد از برگزاری جلسات و رایزنی‌های شکل گرفته، تعرفه توسط شورای مرکزی بازنگری و آماده شده است.

وی اضافه کرد: تعرفه سال جاری هم‌اکنون به وزارت راه و شهرسازی ارسال شده و در مرحله تایید توسط وزارت است و حداکثر تا یک ماه تعرفه‌ها مشخص و ابلاغ خواهدشد.

معاون مسکن اداره کل راه ‌و شهرسازی آذربایجان‌غربی در مورد آخرین وضعیت تعرفه خدمات مهندسی سال گذشته نیز گفت: تعرفه خدمات مهندسی سال گذشته از روز ابلاغ، اجرایی شده و ممانعتی بابت اجرا نشدن آن نکردیم تا حقی از مهندسان اجحاف نشود.

در حال حاضر، سازمان نظام مهندسی ساختمان آذربایجان‌غربی، ۱۸ هزار عضو دارد که بیش از نیمی از آنها پروانه ارائه خدمات مهندسی دارند.

تعرفه سال ۹۸ خدمات مهندسی، سال گذشته با تاخیر هفت ماهه در آبان‌ توسط وزارت راه و شهرسازی و شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی به به‌عنوان قانون به استان‌ها ابلاغ شد ولی در استان آذربایجان‌غربی، ستاد تنظیم بازار به دلیل آنچه پلکانی بودن افزایش قیمت‌ها عنوان کرد، مانع اجرایی شدن آن شد و با توجه به دیر تصویب شدن تعرفه سال گذشته، تعرفه سال ۹۹ نیز به استان‌ها ابلاغ نشده است.

سرپرست دفتر توسعه مهندسی ساختمان وزارت راه و شهرسازی تیرماه امسال، در نامه‌ای به مدیران کل راه و شهرسازی استان‌ها بر ضرورت خروج موضوع تعیین حق الزحمه (تعرفه) خدمات مهندسی مربوط به سال ۱۳۹۹ تا اطلاع ثانوی از دستور کار هیات چهار نفره استان و هیات پنج نفره استان تهران، تاکید کرده بود.

طبق بند ۱۷-۳ فصل ۵ مبحث ۲ مقررات ملی ساختمان، تعرفه خدمات مهندسی بصورت قانون بوده و هرساله از طرف وزارت راه و شهرسازی به سازمان نظام مهندسی ابلاغ و اگر اعضای هیات مدیره نیازی به افزایش یا کاهش ۲۵درصدی تعرفه ابلاغی نداشته باشند، در استان‌ها اجرا می‌شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha