مسابقه، آمادگی تیراندازان را به طور قابل توجهی افزایش می‌دهد

تهران- ایرنا- سرمربی تیم ملی تفنگ می‌گوید: برگزاری اردوها و انجام تمرینات سطح آمادگی ورزشکاران را افزایش می‌دهد؛ اما شرکت در مسابقه روحیه جنگندگی و رقابت را در میان آنان بیشتر کرده و در روند آماده سازی شان نقش تاثیرگذاری دارد.

«الهام هاشمی» روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: از اوایل اسفندماه که تیم ملی تیراندازی از مسابقات آزاد دانمارک  با نتایج بسیار خوبی به ایران بازگشت تا اوایل خرداد تمرینات ملی پوشان به صورت مجازی در منزل بود.
مربی سابق تیم ملی سنگاپور اضافه کرد: از اوایل خرداد با توجه به اینکه اجازه رسمی تمرین در سالن ها به تیراندازان داده شده بود ملی پوشان نیز تمرینات را در شهرهای خودشان به صورت تمرین واقعی  پیگیری کردند. در تهران هم  گاهی اوقات با بچه ها به سالن ۸۰ خط آزادی می آمدیم و تمرین می کردیم.
هاشمی با اشاره به اینکه تیر اندازان در این مدت افت جدی نداشته اند؛ گفت: به طور قطع زمان زیادی لازم است تا تیراندازان به وضعیتی که در بهمن ماه سال گذشته داشتند،  نزدیک شوند.
او می گوید: آنان به صورت مجازی در منازل تمرین کرده اند و افت جدی نداشتند اما تمرین واقعی و صدای تیر و لگد تفنگ تفاوت جدی با تمرینات خشک دارد و این باید جبران شود.
سرمربی تیم ملی تفنگ کشورمان افزود: تیرانداز باید حداقل در مسابقات داخلی شرکت کنند تا روحیه رقابت و جنگندگی در آنان تقویت شود و به لحاظ روانی آمادگی شرکت در مسابقات بزرگ را دست یابند 
هاشمی خاطرنشان کرد: اکنون با توجه به شرایط کرونا امکان شرکت در مسابقات خارجی برای ما وجود ندارد. امیدوارم تا پاییز شرایط بهتر شود و بتوانیم در مسابقات بین المللی که از اکنون در بعضی کشورها برنامه ریزی شده است شرکت کنیم.
سرمربی تیم ملی تفنگ زنان و مردان ایران گفت: متاسفانه در حال حاضر امکان برگزاری مسابقات داخلی به دلیل نیاز بسیاری از تیراندازان کشور به خوابگاه بسیار سخت است، اما امیدوارم فدراسیون بتواند مسابقاتی را حداقل در سطح تهران و در صورت امکان به صورت همزمان در شهرستان‌ها برگزار کند تا هم ملی‌پوشان و هم سایر تیراندازان کشور بتوانند دوباره به فضای رقابت برگردند و انگیزه بیشتری برای ادامه تمریناتشان در شرایط مشکل فعلی پیدا کنند.
هاشمی گفت: این بیماری و شرایطی که ایجاد کرده باعث شده ما در تیراندازی عقب بمانیم. البته فقط نگران ملی‌پوشان نیستم؛ بلکه نگرانی من برای کل تیراندازی کشور است. زیرا باعث شده ورزشکاران این رشته مدت زیادی از تمرین جدی و مسابقه دور بمانند که قطعاً اثرهای منفی زیادی بر روند پیشرفت این رشته خواهد داشت.
وی تصریح کرد: خوشبختانه سالن ۸۰ خطی که در مجموعه ورزشی آزادی داریم به اندازه ای  بزرگ هست که بشود مسابقات را با رعایت کامل فاصله و موازین بهداشتی انجام داد.


اردوی تیم ملی از ۱۱ مرداد آعاز می شود  
سرمربی تیم ملی تفنگ گفت: از فدراسیون درخواست کرده ام تمرینات تیم ملی پس از یک هفته استراحت مجدداً از ۱۱ مردادماه آغاز شود که خوشبختانه مورد موافقت قرار گرفت، اما فدراسیون در عین حال اعلام کرد این  برنامه تا زمانی قابل اجراست که تغییری در  روند بیماری کرونا در کشور ایجاد نشود. 
رشته تیراندازی تاپیش از شیوع کرونا در ۲ رشته تفنگ و تپانچه ۶ سهمیه حضور در المپیک توکیو را  کسب کرده است و این امکان وجود دارد که تیراندازان کشورمان بتوانند از طریق رنکینگ ۲ سهمیه دیگر کسب کنند. 
سهمیه های تیر اندازی ایران توسط نجمه خدمتی ، فاطمه کرم زاده، آرمینا صادقیان ، مهیار صداقت (تفنگ) هانیه رستمیان و جواد فروغی (تپانچه) کسب شده اند.

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha