۳ مرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۴:۵۰
کد خبرنگار: 1416
کد خبر: 83882801
۰ نفر

برچسب‌ها

واحدهای تولیدی راکد خلخال فعال شد

اردبیل - ایرنا - فرماندار خلخال گفت: با حمایت از مجریان طرح‌های تولیدی و اشتغال‌زا زمینه لازم برای راه‌اندازی مجدد بیشتر واحدهای صنعتی و تولیدی راکد و یا نیمه‌فعال مستقر در شهرک صنعتی این شهرستان فراهم شد.

به گزارش ایرنا ، فریدون بابایی روز جمعه در بازدید از واحدهای صنعتی تازه راه‌اندازی شده شهرک صنعتی خلخال افزود: امسال با ارائه تسهیلات سرمایه در گردش و رفع موانع تولید ، امکان راه‌اندازی مجدد واحدهای راکد ، تعطیل و یا نیمه‌تعطیل این شهرک فراهم شده و فقط ۲ سوله و کارگاه راکد از مجموع واحدهای راکد در این شهرک باقی مانده است.

وی گفت: با تلاش های صورت گرفته در تحقق شعار سال جهش تولید و حمایت از صاحبان واحدهای تولیدی و واگذاری واحدهای تعطیل به متقاضیان جدید ، چند واحد صنعتی تعطیل شده در شهرک صنعتی این شهرستان فعالیت خود را مجدد آغاز کرده و چند واحد صنعتی جدید با تولید جدید به جمع این واحدها اضافه شد.
وی اظهارداشت: در سال‌های گذشته بدلایل مختلف  از مجموع ۵۳ واحد تولیدی و صنعتی شهرک صنعتی خلخال ۲۶ واحد فعال و ۲۷ واحد نیز غیرفعال و تعطیل شده بود که این واحدها تعیین تکلیف شده و زمینه واگذاری آنها به سرمایه‌گذاران جدید فراهم شد.
او افزود: در حالی که تنها ۶ واحد صنعتی از مجموع واحدهای راکد شهرک صنعتی خلخال دارای سند مالکیت هستند سایر صاحبان واحدهای فاقد سند مالکیت نیز از واگذاری محل کار تعطیل شده خود به سرمایه‌گذاران جدید بصورت استیجاری و یا ملکی خودداری می‌کردند که این مشکل با دعوت از این افراد به فرمانداری و تشکیل جلسات مختلف حل و مکان واحدهای صنعتی تعطیل شده به جوانان جویای کار این شهرستان واگذار شد.
بابایی اظهارداشت: برغم افزایش تقاضا برای راه‌اندازی واحدهای صنعتی جدید همراه با محدودیت زمین در تنها شهرک صنعتی ۲۶ هکتاری این شهرستان در حال حاضر متقاضیان جدید

راه‌اندازی واحدهای صنعتی و تولیدی جدید در انتظار اجرای طرح توسعه این شهرک از سوی شرکت شهرک‌های صنعتی استان اردبیل هستند.

فرماندار خلخال از راه‌اندازی ۱۴ کارگاه بلوک‌زنی در شهرک صنعتی این شهرستان خبر داد و افزود: با راه‌اندازی این طرح‌ها از خروج خام مصالح ساختمانی از جمله شن و ماسه تولیدی منطقه جلوگیری و زمینه و تبدیل آنها به فرآورده‌های  صنعتی از جمله بلوک ،جدول ،بتن آماده و سایر مصالح پیش‌ساخته ایجاد شد.

خلخال در جنوب اردبیل قرار دارد. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =