سعیدی: رسالت کمیته المپیک حمایت از همه قهرمانان است

تهران- ایرنا- دبیرکل کمیته ملی المپیک درباره زمزمه‌های مخالفت هیئت اجرایی این نهاد ورزشی در اعزام رکورددار فعلی پرتاب دیسک ایران و آسیا برای مداوی خار پاشنه به خارج از کشور گفت: رسالت این کمیته حمایت از قهرمانان و فدراسیون‌هاست.

کیکاوس سعیدی روز جمعه در گفت و گویی در این باره توضیح داد: رسالت کمیته ملی المپیک حمایت از وزشکاران و فدراسیون‌هاست و در این زمینه این نهاد ورزشی نه تنها برای احسان حدادی هزینه های درمانی را برعهده گرفته بلکه قهرمانی دیگری مانند سهراب مرادی و حمیده عباسعلی که در رقابت های کسب سهمیه المپیک مصدوم شدند هزینه کرده است.

وی می گوید: حدادی یکی از سرمایه‌های ملی ورزش است و بارها در رویدادهای بین‌المللی افتخارآفرینی کرد و در المپیک لندن مدال نقره را در سبد ایران انداخت. حال رای هزینه درمان مصدومیت وی که به درخواست فدراسیون دوومیدانی بود در هیات اجرایی کمیته المپیک بررسی شد اما به نتیجه نرسید.

کمیته پزشکی فدراسیونی دوومیدانی و پزشکی ورزشی باید بررسی کنند.ما باید در کشور کمک کنیم تا هر چه زودتر کار درمانی او انجام شود.

دبیرکل کمیته ملی المپیک در خصوص افزایش آمار مبتلایان به کرونا نیروی انسانی این نهاد ورزشی توضیح داد: آکادمی و کمیته المپیک محل تردد پیشکسوتان، قهرمان و المپین‌ها است. اما چند نفر معدود که مشکوک به کرونا بودند به مراکز درمانی معرفی و به قرنطینه رفتند.

سعیدی اضافه کرد: بیش از ۹۵ درصد نمونه های کمیته ملی المپیک منفی بوده است. اما با توجه به شیوع دوباره دستور جلسات به صورت مجازی برگزار خواهد شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =