قالیباف: گروه‌های داوطلب با شیوع کرونا به یاری کادر پزشکی شتافتند

تهران - ایرنا - رییس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: از ابتدای شیوع کرونا گروه‌های داوطلب و حرکت‌های جهادی با همان روحیه دوران دفاع مقدس به یاری کادر پزشکی شتافتند.  

به گزارش اداره اخبار و رسانه‌های گروهی مجلس، «محمد باقر قالیباف» روز جمعه با حضور در منزل شهید «مهدی وریجی» با خانواده وی دیدار کرد.

وی در این دیدار با برشمردن مجاهدت‌ها و نقش بی‌بدیل شهدای سلامت گفت: ملت سرافراز و شریف ایران در تمامی برهه‌ها شاهد حماسه‌سازی و رشادت‌های افتخارآفرینان خویش در مواجه با مخاطرات و مشکلات بوده‌اند.  

رئیس مجلس ادامه داد: وقوع بحران زیستی و شیوع ویروس کرونا به مثابه کارزاری در عرصه سلامت مردم است و باعث شد تا خدمتگزاران ملت در بخش‌های سلامت و درمان همچون رزمندگان جبهه‌های نبرد پا به میدان نهاده و با جانفشانی، ایثار و رشادت‌های بی‌وصف خویش جلوه‌های عشق و ایمان را به نمایش بگذارند.

قالیباف افزود: آنان که جان عزیز خود را در راه التیام‌بخشی و سلامت بیماران و مبتلایان از دست دادند، شهدای عزت‌آفرین ملت هستند و نام‌ این قهرمانان در گنجینه افتخارات کشور باقی خواهد ماند.  

وی با تجلیل از شهدای گرانقدر این عرصه، از تلاش و مجاهدت‌های پزشکان، پرستاران، بهیاران و کادر درمانی، در مداوای بیماران تقدیر و تشکر کردند.  

«رقیه کرمی» همسر شهید وریجی هم که پرستار و از مدافعان سلامت است، با بیان خاطرات و مجاهدت‌های این شهید بزرگوار اظهار داشت: ما همواره در پی تحقق آرمان‌های این شهدا هستیم و همدلی مردم باعث تسکین آلام دردها و رنج‌های ما در این مصیبت بوده است.

مهدی وریجی فرزند شهید رحیم وریجی، رئیس درمانگاه منطقه ۲۱ شهرداری تهران یکی از مدافعان سلامت بود که در راه مداوای بیماران مبتلا به کووید۱۹ جان خود را فدا کرد.

همچنین «محمدباقر قالیباف» روز جمعه با حضور در منزل مرحوم «مهدی حبیب‌پور» با خانواده وی دیدار کرد.

وی با برشمردن مجاهدت‌ها و نقش بی‌بدیل جهادگران عزیز در یاری رساندن به مردم گفت: از ابتدای شروع این بیماری گروه‌های داوطلب و حرکت‌های جهادی با همان روحیه دوران دفاع مقدس به یاری کادر پزشکی شتافتند.  

رئیس مجلس ادامه داد: آنها در موضوعات مختلف اعم از تولید ماسک و توزیع محلول‌های ضدعفونی و پاکسازی محلات و همچنین یاری رساندن به محرومان با اجرای طرح مساوات در تامین مایحتاج نیازمندان تلاش چشمگیری را انجام دادند.

مهدی حبیب‌پور از جزو موسسین خیریه جوادالائمه (ع) بود در سالروز شهادت حضرت امام جواد(ع) دعوت حق را لبیک گفت.  

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 4 =