امام جمعه مهریز: نمازجمعه سنگر وفاق در برابر استکبار جهانی است

یزد- ایرنا - امام جمعه مهریز گفت: اقامه باشکوه آیین عبادی سیاسی جمعه جزو برکات اصلی نظام، ثمره خون شهیدان، متعلق به همه مردم و سنگر همدلی همه نیروهای درون انقلاب اسلامی علیه دنیای استکباری است.

به گزارش ایرنا، حجت‌الاسلام عبدالرضا محی‌الدینی روز جمعه به مناسب هفته احیای نمازجمعه ( ۳۰ تیر تا پنجم مرداد ) در دیدار با شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر مهریز با قدردانی از همکاری مسوولان در اقامه این فریضه الهی افزود: نمازجمعه به شخص و گروه خاصی مربوط نیست و همه در اجرا و انجام آن دخیل هستند.

وی ادامه داد: نمازجمعه محور آگاهی و بصیرت‌افزایی مردم است و امامان جمعه فقط در مسیر ولایت فقیه و پیگیری اوامر معظم‌له با همکاری مردم و مسوولان به انجام وظیفه ملی، دینی و انقلابی خود مشغول هستند.

رییس شورای فرهنگ عمومی مهریز اظهار کرد: سنگر نمازجمعه قرارگاه ایمان، بصیرت و آگاهی است که به صورت مردمی در راستای اهداف نظام و خدمت به مردم و جامعه اسلامی تلاش دارد.

محی‌الدینی با بیان اینکه دشمنان هیچگاه چشم دیدن نمازجمعه و برگزاری باشکوه آن را ندارند، علت اصلی دشمنی آنها را، ضربه‌ای دانست که به خاطر حضور مردم و اقامه باشکوه آن متحمل می‌شوند.

رییس حوزه علمیه مهریز گفت: خطبه‌های نمازجمعه محل مناسب روشنگری علیه توطئه‌های دشمنان است و مسوولان می‌توانند از آن برای ارتباط بیشتر با مردم و بیان عملکرد نظام استفاده کنند.

محی‌الدینی با اشاره به اینکه به کوری چشم همه بدخواهان و معاندان، این آیین روز به روز باشکوه تر از قبل و با حضور قشرهای مختلف مردم انقلابی اقامه می‌شود، اهمیت تداوم آن را برشمرد و همکاری همگان را در این مورد خواستار شد.

امام جمعه مهریز با بیان اینکه مدتی است عملیات اجرایی مجموعه فرهنگی مذهبی ولی عصر (عج)  شهرستان آغاز شده است ، همکاری شهرداری و شورای شهر برای تداوم اجرای طرح را خواستار شد.

محی‌الدینی یادآور شد: جایگاه نمازجمعه اگر مناسب باشد موجب ایجاد زمینه خوبی برای اقامه باشکوه آن و حضور مردم و تامین آسایش و رفاه نمازگزاران و سایر شهروندان و میهمانان است.

مردم در ساخت مجموعه فرهنگی همکاری کنند 

همچنین رییس ستاد نمازجمعه مهریز در این دیدار گفت: عملیات اجرایی مجموعه بزرگ ولی عصر (عج) شهرستان شامل  فضای فرهنگی ، مذهبی ، ورزشی ، رفاهی و خدماتی است که در زمینی به مساحت ۱۴ هزار مترمربع و با زیربنای ۲۰ هزار مترمربع در چهار فاز از سال  ۱۳۷۰ آغاز شده است.

سید هدایت بنی فاطمه افزود: برای اجرای کامل آن بیش از گذشته به همراهی مردم به خصوص خیران شهرستان نیاز است تا بتوان طبق برنامه نسبت به پیگیری اجرای این طرح بزرگ فرهنگی اقدام مناسب انجام داد.

وی با بیان اینکه برای عملیات اجرایی مجموعه در دست ساخت هنوز بودجه دولتی پیش بینی نشده است، اظهار کرد: همراهی خیران برای ادامه کار که  فقط بخش اولیه آن صورت گرفته خیلی نیاز است و قطعا شاهد مساعدت‌هایی در این مورد خواهیم بود.

این مسوول فرهنگی منطقه اظهار کرد: هم‌اکنون مکان اقامه نمازجمعه مناسب نیست که باید برای حل مشکل موجود که در شان مردم ولایتمدار شهرستان باشد باید هرچه سریعتر برای ساخت مجموعه فرهنگی و مذهبی اقدام کرد.

بنی‌فاطمه با قدردانی از همراهی خیران و مسوولان به اهمیت اقامه باشکوه نمازجمعه اشاره کرد و گفت: این فریضه وصل به ولایت و ثمره عظیم انقلاب مقدس اسلامی است.

رییس ستاد نمازجمعه مهریز در ادامه گفت: همکاری همه مردم و مسوولان برای ایجاد زمینه مناسب در برگزاری مراسم و انجام امور فرهنگی و مذهبی در شهرستان ضروری است.

بنی‌فاطمه از همکاری مسوولان و اعضای  شورای اسلامی و شهرداری با ستاد نمازجمعه قدردانی کرد و گفت: تحقق اهداف نظام و مقام معظم رهبری در گرو همکاری مردم و مسوولان است.

امور فرهنگی در اولویت است 

همچنین رییس شورای اسلامی شهر مهریز گفت: همکاری با دفتر و ستاد نمازجمعه شهرستان برای اقامه باشکوه مراسم‌ها از جمله وظایفی است که از سوی اعضای این نهاد مدنی آمادگی لازم برای تداوم امور وجود دارد.

علیرضا ابویی مهریزی افزود: توجه به مسائل مردم و رسیدگی به مطالبات قانونی و شرعی آنها باید محور تصمیم مدیران در هر پست و مقامی باشد .

وی اظهار کرد: جو همدلی و تعامل خوبی در شهرستان برای پیگیری نیازهای مردم به خصوص همراهی ستاد  و امام جمعه وجود دارد و باید از همه ظرفیت‌ها به نحو مناسب بهره گرفت .

این مسوول بر آمادگی شورای اسلامی شهر برای همکاری با دفتر و ستاد نمازحمعه برای اجرای طرح‌های فرهنگی و عمرانی که به نفع مردم است اعلام کرد.

به گفته ابویی کارهای فرهنگی و هنری جزو اولویت های  شوراست که تاکنون با همکاری امام جمعه و تشکل‌های مردمی و نهادهای تبلیغی، کارهای خوبی برای مردم و جوانان منطقه برگزار شده است.

شهرداری در کنار مسوولان است 

همچنین شهردار مهریز گفت: برای موفقیت در هرکاری در شهر به همکاری تمامی مردم و همراهی مسوولان نیاز است که این روحیه و رویه در منطقه وجود دارد.

حمزه زارع زاده افزود: تاکنون در سایه همکاری و دیدگاه‌های خوب امام جمعه و همراهی ستاد نمازجمعه در شهر کارهای فرهنگی و مذهبی خوبی برای شهروندان انجام شده است.

وی اظهار کرد: مجموعه شورای اسلامی و شهرداری در کنار سایر مسوولان برای اقامه باشکوه نمازجمعه و پیگیری مطالبات همکاری و هماهنگی خوبی دارند و مشکلی در این مورد دیده نمی‌شود.

در این نشست بر همکاری برای پیگیری مجموعه فرهنگی مذهبی شهر، انجام امور فرهنگی و تعامل در برگزاری نمازجمعه در شهر اشاره شد.

مرکز شهرستان ۵۵ هزار  نفری مهریز در ۳۰ کیلومتری جنوب شهر یزد قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =