۳ مرداد ۱۳۹۹،‏ ۸:۴۳
کد خبرنگار: 1498
کد خبر: 83882660
۱ نفر

برچسب‌ها

چین از آمریکا خواست کنسولگری خود در چنگدو را تعطیل کند

پکن- ایرنا- وزارت خارجه چین با انتشار بیانیه ای اعلام کرد از آمریکا خواسته است در واکنش به دستور این کشور برای تعطیلی کنسولگری چین در «هوستون» آمریکا، کنسولگری خود در «چنگدو» واقع در جنوب غرب چین را ببندد.

به گزارش ایرنا وزارت خارجه چین همچنین از آمریکا خواسته است تمام فعالیت ها و عملیات های خود را در این کنسولگری تعطیل کند،  چین صبح امروز جمعه این تصمیم خود را به سفارت آمریکا در پکن اطلاع داده است.

آمریکا دارای ۵ کنسولگری در شهرهای گوانگجو، شانگهای، شن یانگ، چنگدو و ووهان است و یک کنسولگری در هنگ کنگ است. کنسولگری چنگدو، تنها کنسولگری آمریکا در جنوب غرب چین است.

در بیانیه وزارت خارجه چین آمده است ایالات متحده آمریکا روز چهارشنبه با درخواست ناگهانی خود مبنی بر بستن کنسولگری چین در هوستون، اقدامات تحریک آمیز یک جانبه ای را علیه چین آغاز کرد. این اقدام ایالات متحده به طور جدی ناقض قوانین بین المللی، هنجارهای اساسی روابط بین الملل و شرایط کنوانسیون کنسولی چین و آمریکا است و به شدت به روابط چین و آمریکا آسیب می رساند.

چین تاکید کرده است اقدامی که توسط پکن صورت گرفته، پاسخی مشروع و ضروری به اقدام ناعادلانه ایالات متحده است. این اقدام مطابق با حقوق بین الملل، هنجارهای اساسی روابط بین الملل و شیوه های دیپلماتیک عادی است.

در ادامه این بیانیه آمده است: اوضاع فعلی در روابط چین و آمریکا آن چیزی نیست که چین خواستار آن باشدف ایالات متحده مسئول همه این مشکلات است.

وزارت خارجه چین در پایان یک بار دیگر از ایالات متحده آمریکا خواسته است بلافاصله تصمیم اشتباه خود را پس بگیرد و شرایط لازم را برای بازگرداندن روابط دو جانبه ایجاد کند.

همزمان با دستور دولت چین برای تعطیلی کنسولگری آمریکا در چنگدو، پلیس چین در حال حرکت به سمت این کنسولگری است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 8 =