نظرسنجی فاکس نیوز از پیشتازی بایدن در مناطق رقابتی حکایت دارد

نیویورک- ایرنا- جدیدترین نظرسنجی شبکه خبری فاکس نیوز ارگان حامی ترامپ نشان می‌دهد بایدن در ایالت‌هایی که رقابت جدی در آن جاری است، بایدن پیشتاز است.

به گزارش ایرنا، فاکس نیوز روز پنج‌شنبه با انتشار نتایج این نظر سنجی اعلام کرد جو بایدن نامزد احتمالی دموکرات‌ها در ایالت‌های میشیگان، مینه‌سوتا و پنسیلوانیا پیشتاز است.

بایدن از حمایت شدید زنان، رای دهندگان غیر سفیدپوست و کسانی که در مناطق حومه شهر زندگی می‌کنند، بهره‌مند است در حالی که ترامپ از عملکرد ناچیز در بین مردان و رای‌دهندگان سفید رنج می‌برد.

در تطبیق سر به سر هر ایالت، رئیس جمهوری هم نسبت به آرای سال ۲۰۱۶ و هم در رتبه‌بندی تایید کارایی، کاهش رای داشته است در حالیکه حاشیه بایدن حتی با در نظرگرفتن حاشیه خطای نمونه‌گیری نظرسنجی، درصد بیشتری دارد.

هرچند که می‌تواند تغییرات زیادی بین اکنون و انتخابات که بیش از سه ماه دیگر برگزار می‌شود، ایجاد شود به ویژه که بسیاری از رای‌دهندگان هنوز هم تصمیم‌گیری نکرده‌اند.

نکته قابل توجه، رای دهندگان در هر یک از این ایالت‌ها می‌توانند از اواسط ماه سپتامبر، آرای غیابی را درخواست کنند و برگردانند.

تفکیک نتایج به ترتیب ایالت‌ها به شرح زیر است:

میشیگان

بایدن پیشتازی خود را در میشیگان حفظ کرده و با ۹ امتیاز ، ۴۹-۴۰ درصد صدرنشین ترامپ است. در ماه آوریل ، او با ۸ امتیاز (۴۹-۴۱ درصد) جلو بود.

۱۱ درصد از رای‌دهندگان بدون تصمیم هستند یا از کاندیدای حزب سوم حمایت می‌کنند. زنان به بایدن پیشتازی را اعطا می‌کنند. آنها از او با اختلاف ۱۸ امتیاز (۵۳-۳۵ درصد) نسبت به ترامپ حمایت می‌کنند، در حالیکه حمایت در بین مردان ۴۵ درصد است.

بایدن همچنین در بین غیر سفیدپوستان (+۶۱ امتیاز) ، مستقل (+۱۹) ، رای دهندگان ۶۵ ساله و بالاتر (+۱۷) و رای دهندگان حومه (+۹) صدرنشین است. بین ۵۳ درصد علاقمند به انتخابات، بایدن با ۱۰ امتیاز (۵۳-۴۳ درصد) رتبه نخست را دارد.

بهترین گروه‌های ترامپ شامل سفیدپوستان بدون مدرک دانشگاهی (+۱۰ امتیاز) و رای دهندگان سفید پوست (+۵) است.

حدود ۴۵ درصد از رای دهندگان میشیگان، با اقدامات ترامپ موافقند در حالیکه ۵۴ درصد مخالف هستند. این وضعیت، ترامپ را با ۹ امتیاز  پایین می‌کشاند. در ماه آوریل، رتبه بندی‌های او تنها با  ۴ امتیاز (۴۷-۵۱ درصد) برتری داشت.

گرچن ویتر فرماندار دموکرات میشیگان با ۶۴ درصد تایید عملکرد، در مقابل ۳۳ درصد از مخالفان که عمدتا از ماه آوریل بدون تغییر است، شرایط بهتری دارد.

ترامپ در سال ۲۰۱۶ با ۰.۲۳ امتیاز با حمایت ۴۷.۵ درصدی در میشیگان پیروز شد. آخرین باری که ایالت قبل از آن به نامزد ریاست جمهوری حزب جمهموریخواه رای داده بود جورج دابلیو بوش در سال ۱۹۸۸ بود.

رأی دهندگان بیشتری در ارتباط با مسایل نژادی (با ۱۸ امتیاز) و ویروس کرونا (۱۹+) به بایدن اعتماد دارند. این دو تقریباً در مورد تعامل با چین (بایدن +۲) و مدیریت اقتصادی (ترامپ +۳) رقابت تنگاتنگی دارند.

با این حال ، بیش از نیمی (۵۳ درصد در برابر ۴۲ درصد) موافق بایدن و بیش از نیمی (۵۴ درصد در مقابل ۴۴ درصد) مخالف ترامپ هستند.

در رقابت انتخاباتی سنا هم، سناتور دموکرات گری پیترز با ۴۸-۳۸ درصد از جان جیمز جمهوریخواه جلو است. در ماه آوریل ۴۶-۳۶ درصد بود.

مینه سوتا

بایدن در ایالتی که مورد هدف ترامپ قرار گرفته است، در مورد موضوعات اصلی برتری دارد. بیشتر رای دهندگان مینه سوتا، با حاشیه گسترده، به خاطر مسایل نژادی (۲۸ امتیاز)، ویروس کرونا (+۲۳) و چین(+۱۰)  و در موضوع اقتصاد، (بایدن +۱) پیشتاز است.

این باعث می شود که بایدن با ارتقای ۱۳ امتیازی در رقابت‌های ریاست جمهوری، ۵۱ درصد به ۳۸ درصد ترامپ تفوق یابد. ۱۲ درصد دیگر نیز مطمئن نیستند یا طرفدار نامزد حزب ثالث هستند.

کلینتون در ۲۰۱۶ در مینه‌سوتا تنها ۱.۵۲ امتیاز کسب کرد؛ حاشیه بسیار باریک‌تر از پیروزی‌های رئیس جمهوری پیشین اوباما در سال ۲۰۱۲ (با ۷.۶۹ امتیاز) و ۲۰۰۸ (با ۱۰.۲۴ امتیاز).

مزیت بایدن نسبت به ترامپ عمدتا در گروه زنان (+۲۶ امتیاز) ، سفید پوستان با مدرک دانشگاهی (+۲۵) ، سالمندان (+۱۸) و رای دهندگان حومه (+۱۲) است.

ترامپ با ۴ امتیاز در بین آقایان و ۲ امتیاز در بین سفید پوستان بدون مدرک دانشگاهی قرار دارد. براساس اعلام مرکز تحقیقات پیو، داده‌های رای‌دهنده معتبر سال ۲۰۱۶، ترامپ در سطح ملی با ۳۶ امتیاز، آقایان ۱۱ و رای دهندگان حومه با ۲ امتیاز را به دست آورد.

علاوه بر این، بایدن از حمایت ۹۲ درصد دموکرات‌ها برخوردار است در حالیکه ترامپ ۸۵ درصد از حمیات جمهوریخواهان را با خود دارد.

در بین رای‌دهندگان علاقمند به انتخابات، پیشتازی بایدن به ۲۷ امتیاز (۶۱-۳۴ درصد) افزایش یافته است.

اکثریت کارهایی را که فرماندار انجام می‌دهد را تایید می‌کنند و رئیس جمهوری را نپذیرفته‌اند. دو سوم معادل ۶۵ درصد، تیم والز فرماندار دموکرات را تایید می کنند (۳۰ درصد مخالفند). این بیش از ۲۰ امتیاز بالاتر از تایید ۴۲ درصد ترامپ است. اکثریت ۵۷ درصد مخالف است.

امتیاز شخصی ترامپ با حاشیه ۱۸ امتیاز منفی است: ۴۰ درصد او را مثبت می‌بینند، در حالیکه ۵۸ درصد نظر نامطلوب دارند (از جمله ۴۸ درصد «کاملاً نامطلوب»).

رتبه بندی بایدن با ۱۰ امتیاز خالص مثبت است: ۵۳-۴۳ درصد (با ۲۸ درصد «کاملاً نامطلوب»).

با حاشیه ۶۰-۳۳ درصد، رای‌دهندگان به امی کلوبوچار، سناتور مینه سوتا نظر مثبت دارند. برای سناتور تینا اسمیت ۴۱ درصد مطلوب و ۲۵ درصد نامطلوب است ، در حالیکه ۳۵ درصد قادر به ارزیابی او نیستند.

۸۰ درصد بیشتر نظر پلیس محلی خود را دارند ، در حالیکه ۵۶ درصد به جنبش زندگی سیاهان مهم است، نظر مثبتی دارند. جورج فلوید سیاهپوست غیر مسلح، در حالیکه در ۲۵ مه در بازداشت پلیس مینیاپولیس بود، جان باخت.

پنسیلوانیا

بایدن با ۵۰-۳۹ درصد در ایالت کلیدی پنسیلوانیا از ترامپ جلوتر است.

برتری وی در بین رای‌دهندگان که علاقه زیادی به انتخابات دارند به ۱۵ امتیاز می رسد: ۵۵-۴۰ درصد.

به طور کلی ، ۱ در ۱۰ نفر نا مشخص است یا از کاندیدای شخص ثالث حمایت می‌کند. در ماه آوریل ، بایدن با ۵۰-۴۲ درصد برتری داشته است.

ترامپ در بین رای دهندگان روستایی (+۱۷ امتیاز) و سفیدپوستان بدون مدرک دانشگاهی (+۱۰) صدرنشین است در حالیکه بایدن پیشتازی را در بین افراد زیر ۳۵ سال (+۲۹) ، رای دهندگان حومه (+۲۶) و زنان (+۱۷) به خود اختصاص داده است.

این ۲ رقیب، با ۴۵ درصد در بین سفید پوستان رقابت تنگاتنگی دارند. به نظر می‌رسد ترامپ قادر به مدیریت اقتصاد با (+۵ امتیاز) است، در حالیکه بایدن در مساله نژادی (+۲۲) و ویروس کرونا (+۱۸) اعتماد بیشتری به دست آورده است. رای‌دهندگان همچنین احتمالا به نامزدهایی که خواستار تعامل با چین هستند، اعتماد خواهند کرد (بایددن +۳).

ترامپ در سال ۲۰۱۶ کلینتون را در پنسیلوانیا با کمتر از یک امتیاز (۰.۷۲) شکست داد. از سال ۱۹۹۲ تا ۲۰۱۲ این ایالت به دموکرات‌ها رای داد.

۶۳  درصد از عملکرد تام ولف فرماندار دموکرات این ایالت رضایت دارند که شامل ۳۶ درصد جمهوریخواهان هم می‌شود.

تایید عملکرد شایسته ترامپ در حدود ۴۳ درصد است چرا که اکثریت ۵۶ درصدی با آن مخالفند. امتیاز شخصی وی تقریبا یکسان است: ۴۲ درصد مطلوب در مقابل ۵۶ درصد نامطلوب.

این اتفاق برای بایدن معکوس است که ۵۵ درصد او را مطلوب و ۴۳ درصد نامطلوب می‌دانند.

حدود ۶ نفر از ۱۰ نفر، با جنبش زندگی سیاهان مهم است، موافقند (۵۷ درصد) ، بیش از ۸ در ۱۰، پلیس محلی خود را مثبت (۸۴ درصد) و تقریبا ۹ از ۱۰ نفرهم نظر مثبتی به کسانی دارند که از ماسک صورت استفاده می‌کنند (۸۸ درصد).

این بررسی های فاکس نیوز شامل مصاحبه با ۷۵۶ رای دهندگان میشیگان ، ۷۷۶ رای دهندگان مینه‌سوتا و ۷۹۳ رای دهنده پنسیلوانیا به طور تصادفی در سراسر کشور انجام شده است. در هر سه ایالت، حاشیه خطای نمونه‌برداری به علاوه یا منهای ۳.۵ درصد برای کل نمونه رای دهندگان ثبت شده است

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha