ایجاد مزاحمت جنگنده‌های آمریکایی برای هواپیمای مسافری ماهان در سوریه

تهران- ایرنا- منابع خبری پنجشنبه شب گزارش دادند؛ دو فروند جنگنده آمریکایی برای یک فروند هواپیمای مسافربری شرکت ماهان در آسمان سوریه ایجاد مزاحمت و این پرواز را مجبور به فرود اضطراری کرد.

به گزارش ایرنا به نقل از این منابع، این هواپیمای مسافربری به شماره ۱۱۵۲ که از تهران به مقصد بیروت در مسیر با مزاحمت دو جنگنده آمریکایی که به هواپیما نزدیک شده بودند، مواجه شد و ناچار با کاهش ناگهانی سرعت در فرودگاه بیروت فرود اضطراری کرد.
بر اساس این گزارش‌ها، شماری از مسافران این پرواز پس از فرود، به مراکز درمانی منتقل شدند.
المیادین نیز به نقل از یکی از مسافران پرواز افزوده است: خلبان هواپیما پس از نزدیک شدن این جنگنده‌ها ناچار شد که به صورت ناگهانی ارتفاع پرواز را کم کند که همین مساله باعث شد تا شماری از مسافران به صورت سطحی زخمی شوند.

در همین حال، مقام‌های هواپیمایی سوریه به خبرگزاری رسمی این کشور (سانا) گفتند؛ جنگنده‌هایی که گمان می‌رود متعلق به ائتلاف آمریکایی بودند در منطقه التنف واقع در جنوب شرقی سوریه به این هواپیمای مسافربری نزدیک شدند و همین مسأله باعث شد تا خلبان هواپیما ارتفاع پرواز را به صورت ناگهانی کاهش دهد.
بر اساس این گزارش، هواپیمای مسافربری ایرانی به پرواز خود ادامه داد و در فرودگاه بیروت به زمین نشست.
منابع سوری همچنین گزارش دادند که هواپیمای ایرانی به صورت موقت در فرودگاه دمشق فرود اضطراری نداشته و به مسیر خود ادامه داده است.
به گزارش ایرنا؛ ۱۸ بهمن ۱۳۹۸ نیز وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که رژیم صهیونیستی در حملات هوایی خود به سوریه از پوشش و سپر هواپیماهای غیرنظامی استفاده می کند تا عملکرد سامانه های پدافند هوایی سوریه را مختل کند. بر اساس این گزارش، همزمان با حمله جنگنده های اسرائیلی به اطراف دمشق و نزدیک فرودگاه بین المللی این شهر، یک فروند هواپیمای مسافربری مدل ایرباس۳۲۰ با ۱۷۲ مسافر از مبداء تهران آماده فرود در فرودگاه دمشق بود.
به لطف عملیات فنی برج مراقبت فرودگاه دمشق و عملکرد فعال سیستم کنترل ترافیک هوایی، هواپیمای مسافری از منطقه شلیک ضد موشک ها دور و خارج شد و به جای فرودگاه دمشق با امنیت در فرودگاه پایگاه روسی حمیمیم به زمین نشست.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha