۱۸ خط تولید ماسک در قزوین راه اندازی می‌شود

قزوین – ایرنا – معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار قزوین گفت: ۳۸ واحد تولید ماسک در استان مجوز فعالیت دریافت کرده‌اند که از این تعداد ۱۸ مورد فعالیت ندارند و باید سازمان صنعت مشکلات آنها را برطرف کند تا به خط تولید برگردند.

منوچهر حبیبی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به قرمز شدن وضعیت شهرهای قزوین و تاکستان، افزود:با توجه به شیوع موج دوم بیماری کرونا باید تمهیدات و برنامه ریزی‌های لازم را برای تهیه اقلام بهداشتی مورد نیاز از جمله ماسک داشت.

وی افزود: در این راستا باید مجوزهای صادر شده برای راه اندازی خط تولید ماسک را فعال کرد البته برخی از این واحدها نیازمند مواد اولیه هستند که باید مشکل آنها را رفع کرد تا تمام ظرفیتشان فعال گردد.

حبیبی اضافه کرد: سازمان همیاری شهرداری‌های استان به عنوان مباشر موظف است حداقل ۲ میلیون ماسک را ذخیره سازی کند و با هماهنگی ستاد کرونا در زمان نیاز توزیع نماید.

وی گفت: روزانه هم حداقل باید ۱۲۰ هزار ماسک برای استان تهیه شده و در بازار توزیع شود که هم اکنون در حال انجام است و در کنار آن باید برای ذخیره سازی ۲ میلیون ماسک اقدام کرد.

حبیبی افزود: قیمت ماسک نیز باید کنترل شود تا چند قیمتی در بازار نداشته باشیم و با تامین مواد اولیه برای واحدهای صنعتی جلوی کمبود در بازار را بگیریم.

معاون استاندار گفت: خوشبختانه با اقدامات صورت گرفته تا به امروز مشکلی در تهیه و توزیع ماسک نداشته ایم و باید پیش بینی‌های لازم برای فصل سرما صورت گیرد.

وی با اشاره به گزارش دانشگاه علوم پزشکی قزوین مبنی بر شیوع موج دوم ویروس کرونا و اعمال برخی محدودیت‌ها و تعطیلی برخی از رسته‌های شغلی سه و چهار در سطح سه شهرستان قزوین، بویین‌زهرا و تاکستان به مدت ۲ هفته،  گفت: تنها راه مبارزه با کرونا رعایت اصول بهداشتی بوده و مناسب‌ترین، ساده ترین و کم هزینه ترین روش، استفاده از ماسک و رعایت فاصله گذاری اجتماعی است چون این بیماری واکسن، دارو و درمانی ندارد و باید شهروندان به این موضوع توجه کنند.

موج دوم شیوع کرونا در استان قزوین موجب شد که ستاد پیشگیری و مقابله با کرونای استان قزوین تشکیل جلسه داده و برخی از محدودیت‌ها از قبیل ممنوعیت فعالیت تالارها و هتل‌ها و برگزاری هرگونه مراسم ترحیم، جشن و عروسی،تعطیلی فعالیت مهدهای کودک، استخرهای سرپوشیده، سالن‌های سینما، تئاتر و موزه، آرایشگاه‌ها و... را از چهارم تا ۱۹ مرداد ماه جاری بازگرداند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 10 =