اعتبار افزایش حقوق کتابداران با سختی تامین  می شود

شاهرود – ایرنا - مدیر کل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان با بیان این که افزایش ۵۰ درصدی حقوق شامل  کتابداران کشور نشد. گفت : تامین اعتبار برای افزایش سالانه حقوق آنان نیز با سختی تامین می‌شود و معلوم نیست به این شکل تا چه زمانی دوام بیاورد.

حسین شاکری پنجشنبه شب در نشستی با رییس مجمع نمایندگان استان سمنان  ونماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس شورای  اسلامی افزود: نزدیک به هشت هزار کتابدار پیمانی و رسمی به همراه تعدادی کتابدار  مامور به خدمت از وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی در این  نهاد فعالیت می‌کنند.

وی با بیان اینکه نهاد کتابخانه های عمومی کشور ، نهادی مردمی و غیر دولتی است که از بودجه عمومی کشور استفاده نمی کند، ادامه داد:عمده اعتبارات نهاد کتابخانه های عمومی از واریز نیم درصد درآمد شهرداری‌ها و کمک‌های وزارت ارشاد  تامین می شود.

شاکری با اشاره به اینکه هر زمان  اوضاع اقتصادی کشور مقداری بد می شود و در آمد شهرداریها کاهش می باید نخستین جایی که آسیب می بیند نهاد کتابخانه های عمومی کشور است ، تاکید کرد: در ۲ سال منتهی به ۱۳۹۹ متاسفانه مشکلات از این دست روبه اوج است.

مدیر کل کتابخانه های عمومی استان سمنان گفت: دبیرکل نهاد کتابخانه های عمومی کشورپیشنهادها و طرح هایی برای  حل مشکلات مالی نهاد دارد و از مجمع نمایندگان استان سمنان دعوت کرده است تا برای رفع این مشکلات و اتخاذ تدابیری در این راستا هرچه سریعتر نشستی برگزار شود.

وی ادامه داد: وضعیت مالی نهاد خوب نیست و در مجلس باید تدبیر شودتا تکلیف بصورت همیشگی مشخص گردد که نشست هایی نیز با مجمع نمایندگان برخی استانها انجام شده است.

رییس مجمع نمایندگان استان سمنان  ونماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس شورای  اسلامی گفت:  نمایندگان استان سمنان در جذب بودجه و اعتبارات برای توسعه استان یک صدایی بوده و تعامل خوبی بین آن‌ها وجود دارد .

 علی اصغر خانی افزود: تلاش شده تا در سال آخر خدمات دولت دکتر روحانی  اعتبارات خوبی برای استان سمنان  جذب شود.

وی ادامه داد: وضع مالی دولت در مجموع خوب نیست و با تعامل و وحدت بیشتر و تلاش نمایندگان استان سمنان، نباید به مردم درگیر تورم و مشکلات اقتصادی،فشار آورد و باری بر دوش آنها اضافه کرد.

وی تاکید کرد: تعادل و تعامل بین نمایندگان استان سمنان باید در بین دستگاههای اجرایی نیز تسری یابد تا با این تفکر مشکلات را  کاهش دهیم.

به گفته وی برای ارتقای وضعیت مالی و معیشتی کتابداران کشور طرح ها و پیشنها های کارشناسی شده را دبیرکل کتابخانه های عمومی کشور جمع بندی و ارائه نماید تا  با کمک نمایندگان در صحن مجلس بصورت طرح بررسی و تصویب شود.

وی با بیان اینکه شهرستان میامی در شرق استان سمنان ادارات نیمه جانی دارد و باید همگان برای ارتقا و بهبود وضعیت این شهرستان تلاش مضاعف کنند، تاکیدکرد:رشد و توسعه بسطام ،مجن ، کلاته خیج و دیگر شهرهای این استان تا حدودی قابل قبول است .

وی ادامه داد: به دلیل مسافت اندک شهرستان میامی با شاهرود نیروهای جوان و کار آمد در این شهرستان ماندگاری ندارند که باید برای این موضوع تدبیری اندیشه شود .

وی تاکید کرد: تعامل مدیران دستگاههای اجرایی با نمایند گان استان سمنان در پیشبرد سریع اهداف و برنامه ها بسیار موثر است تا مردم مزه آن را بچشند.

 درکتابخانه های عمومی شهرستان شاهرود۳۹ نفر نیرو  و میامی ۶ نفر فعالیت و خدمات کتابخانه ای ارائه می دهند .

شهرستان شاهرود ۲۰ باب کتابخانه عمومی نهادی شامل  چهار باب کتابخانه شهری با ۱۵ هزار عضو فعال دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =