۲ مرداد ۱۳۹۹،‏ ۲۲:۳۶
کد خبرنگار: 1385
کد خبر: 83882551
۰ نفر

برچسب‌ها

سرباز فرانسوی در مالی کشته شد

تهران- ایرنا- کاخ الیزه اعلام کرد که یک سرباز فرانسوی روز پنجشنبه در جریان درگیری با شبه‌نظامیان کشور آفریقایی مالی کشته شد.

به گزارش رویترز، الیزه در این بیانیه‌ اعلام کرده؛ این سرباز حین درگیری با گروه‌های مسلح تروریستی و هنگامی کشته شد که یک وسیله انفجاری در نزدیکی خودروی زرهی وی منفجر شد.
در زمان حاضر، بیش از پنج‌هزار نیروی فرانسوی در منطقه «ساحل» آفریقا حضور دارند.
پاریس در سال ۲۰۱۲ میلادی در حالی که  شبه نظامیان مالی موسوم به «توارج» بخش‌های گسترده‌ای از خاک شمال این کشور را تصرف کرده بودند، نیروهایش را به مالی اعزام کرد. در عملیات نیروهای فرانسوی در این کشور، کنترل این بخش‌ها به دولت مالی بازگردانده شد.
فرانسه تلاش می‌کند کشورهای اروپایی را برای حمایت از عملیات نظامی در منطقه «ساحل» آفریقا مجاب کند و هشدار داده که حضور افراط‌گرایان و تروریست‌ها در این منطقه می‌تواند امنیت سراسر قاره اروپا را تهدید کند.
هرچند که عملیات فرانسوی‌ها از پشتیبانی تدارکاتی دیگر کشورهای اروپایی برخوردار است اما فرانسه تنها کشوری است که در منطقه ساحل حضور نظامی دارد. 
ساحل، مناطقی از (غرب به شرق) شمال سنگال، جنوب موریتانی، مرکز مالی، جنوب الجزیره و نیجر، مرکز چاد، جنوب سودان، شمال سودان جنوبی و اریتره را در بر می‌گیرد.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =