۲ مرداد ۱۳۹۹،‏ ۲۱:۴۴
کد خبرنگار: 2237
کد خبر: 83882529
T T
۵ نفر

برچسب‌ها

 اسلامی: ۵ هزار کیلومتر مسیر ریلی و جاده‌ای بهار آینده بهره‌برداری می‌شود

رشت- ایرنا- وزیر راه و شهرسازی گفت: تا خردادماه سال آینده بالغ بر پنج هزار کیلومتر مسیر جاده‌ای اعم از آزادراه، بزرگراه و راه روستایی و مسیر ریلی در سطح کشور به بهره‌برداری می‌رسد.

مهندس محمد اسلامی عصر پنجشنبه در مسیر بازگشت از زنجان از قطعه هشت کیلومتری باقیمانده از مسیر آزادراه رشت– قزوین در منطقه رودبار بازدید کرد و گفت: وزارت راه و شهرسازی دو نگاه یکسان و همزمان را به صورت موازی در راستای جهش تولید دنبال می کند که نخست، پروژه های پیشرفت و توسعه شامل آزادراهها و بزرگراهها را شامل می شود که خود، اهداف گوناگونی را دنبال می کند و دیگری انجام پروژه های محرومیت زدایی است که به صورت متوازن انجام می شود.

وی عنوان کرد: در سال جهش تولید، ارقام برنامه ریزی شده اعم از آزادراه، بزرگراه و راههای روستایی که در مجموع با خطوط دوم راه آهن در دست برنامه است، بیش از پنج هزار کیلومتر می شود که تا خرداد سال آینده به بهره برداری می رسد.

اسلامی گفت: در سال ۹۹ طرح های جهش تولید را با همین رویکرد اجرایی کردیم که حاصل آن فقط به بهره برداری رسیدن ۵۱۸ کیلومتر آزادراه در سطح کشور تا خردادماه آینده است.

 وی با بیان اینکه افتتاح این پروژه ها از مردادماه امسال آغاز می شود، گفت : با بهره برداری از این مسیرهاا مجموع طول آزادراه های کشور به ۳ هزار کیلومتر می رسد و این خود یکی از مواردی است که گسترش قابل ملاحظه ای در کیفیت عبور و مرور کشور ایجاد می کند.

وی ادامه داد : همچنین در راستای جهش تولید؛ بزرگراهها و راههای اصلی کلیدی نیز در دست اجراست که شریان های اصلی کشور را تکمیل کرده و ارتقا می دهد.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود در زمینه باقیمانده پروژه آزاد راه رشت قزوین نیز گفت : این هشت کیلومتر باقیمانده از این آزادراه از جمله دغدغه های مردم بویژه اهالی این منطقه است که سالها معطل مانده بوده و با تصمیماتی که اتحاذ شد و دستور رئیس جمهوری پارسال آغاز شد .

 وی با بیان اینکه این پروژه هم در قالب طرح های جهش تولید دنبال می شود ، عنوان کرد : عملیات کارگاهی این بخش از مسیر هم اکنون در حال انجام است و امیدواریم مشکلی در مسیر اجرای آن ایجاد نشود و با عملیات تیم های اجرایی در دو شیفت بر اساس  زمانبندی تعهد داده شده پروژه تا سال آینده به انجام برسد.

 وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد : انجام این پروژه کار سخت ، بزرگ و پیچیده ای است و مشکل منابع مالی ندارد و اعتبار مورد نیاز آن دیده شده است و به میزانی که پیشرفت داشته باشد منابع اختصاص می یابد.

برچسب‌ها

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha