تحریم‌ها تأمین مواد غذایی و بهداشتی سوریه را مشکل می‌کند

تهران- ایرنا- فرستاده ویژه سازمان ملل متحد در امور سوریه درباره تحریم‌های آمریکا علیه سوریه، گفت: تحریم‌های یکجانبه تحمیلی علیه سوریه، چالشی برای تأمین مواد غذایی و بهداشتی مورد نیاز این کشور است.

به گزارش ایرنا به نقل از المیادین، «گیر پیترسون» روز پنجشنبه افزود: تحریم‌های یکجانبه تحمیلی علیه سوریه، چالشی برای توانایی دولت در تأمین مواد غذایی و تجهیزات بهداشتی است.

وی ادامه داد: مردم سوریه دچار سونامی فروپاشی اقتصادی به علت تورم بزرگ، افزایش قیمت‌ها و نرخ فقدان امنیت غذایی شده‌اند.

فرستاده ویژه سازمان ملل در امور سوریه، همچنین زمان از سرگیری کمیته بررسی قانون اساسی سوریه را ۲۴ آگوست (۳ شهریور)  اعلام کرد.

نمایندگان مجلس سنای آمریکا دسامبر ۲۰۱۹  قانون سزار را تصویب کردند و دونالد ترامپ رییس جمهوری ایالات متحده نیز آن را ۲۰ دسامبر ۲۰۱۹ امضا کرد و این قانون ۲۸خرداد/۱۸ ژوئن به اجرا گذاشته شد.

به دنبال اجرای این قانون، دولت آمریکا ۳۹ شخصیت سوری از جمله رییس جمهوری سوریه و همسرش را به دلایل واهی تحریم کرد و همچنین افراد و سازمان‌های خارجی حامی پیمانکارانی که به نمایندگی از سوریه و کشورهای دوست این کشور فعالیت می‌کنند، مشمول این قانون ‌است.

این تحریم‌ها علیه کمک کنندگان به سوریه برای تولید نفت، تأمین کنندگان نیازهای جنگی و فنی نیروهای این کشور نیز اعمال می‌شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 8 =