53 درصد از گلزار شهدای مازندران ساماندهی شدند

ساری - ایرنا - استاندار مازندران با بیان اینکه ساماندهی گلزار شهدا برای حفظ حرمت و کرامت آنان ضروری است گفت: ۵۳ درصد از گلزار و مزار شهدا در سراسر استان ساماندهی شدند.

به گزارش روز پنج شنبه روابط عمومی استانداری مازندران، احمد حسین‌زادگان با بیان اینکه مازندران با داشتن یکهزار و ۵۸۳ گلزار شهدا در کشور از لحاظ پراکندگی رتبه اول را دارد گفت: ساماندهی گلزار شهدا از اقدامات بجای بنیاد شهید و امور ایثارگران است که تاکنون پیشرفت خوبی داشت.

وی با بیان اینکه از سال ۷۴ تا پایان سال ۹۶ میزان ۳۸ درصد گلزار شهدا ساماندهی شد، گفت: اکنون نیمی از گلزار شهدای استان ساماندهی شدند. 

استاندار مازندران با بیان اینکه رسیدگی به امورات خانواده شهدا و ایثارگران وظیفه ای مهم و ارزشمند است، افزود: بسیاری از این خانواده و به خصوص مادران و پدران شهدا انتظاری جز تکریم و توجه ندارند و شیوع ویروس کرونا نباید مانعی برای این امر از سوی مدیران باشد.
نماینده عالی دولت در مازندران با تاکید بر اینکه طبق گذشته برنامه ریزی های لازم‌ برای دیدار و تکریم مسولان با خانواده شهدا و ایثارگران انجام شود، تصریح کرد: خدمات دهی به این قشر از جامعه که دارای شرایط جسمی و روحی خاصی هستند، دشوار است اما برآورده شدن توقعات آنان کمترین خدمات مسولان به آنان است‌. 

استاندار مازندران خدمات درمانی دولت به افراد تحت پوشش بنیاد شهید را کم سابقه توصیف کرد و گفت: پرداخت هزینه های بیماران  بیمه درمانی ایثارگران از زمان تحویل به دفاتر پیشخوان دولت در سطح استان در کمتر از یک ماه انجام می گیرد و تعداد ۴۸ هزار و ۹۸۰ نفر از ایثارگران تحت پوشش بیمه پایه و ۸۶ هزار و ۶۶۳ نفر نیز از این افراد بیمه تکمیلی هستند.

وی ادامه داد: برای برطرف شدن برخی مشکلات آسایشگاه جانبازان تعهداتی داده شده که دستگاه‌های مسئول هر چه سریعتر باید نسبت به اجرای این تعهدات اقدام کنند.

حسین زادگان با بیان اینکه در حوزه اشتغال و تسهیلات مورد نیاز فرزندان شهدا اقدامات خوبی صورت گرفته است افزود: اما این اقداماتبه نسبت نیاز جامعه کافی نیست و باید تلاش های بیشتری صورت بگیرد. 

تعداد پنج هزار و ۹۵۴ تن از فرزندان شاهد و ایثارگر مازندران دانشجو و  یک هزار و ۲۵۱ نفر دانش آموز هستند که از این تعداد ۶۵۲ دانش آموز در مدارس شاهد و ۵۹۹ تن در طرح پراکنده تحصیل می کنند.

استان مازندران از بدو پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی و دوران هشت سال دفاع مقدس بیش از 10 هزار و 400 شهید، 32 هزار جانباز و مجروح و 2هزار و 800 آزاده سرافراز تقدیم نظام اسلامی کرد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha