باخ: المپیک توکیو را به جشنواره امید، مقاومت و همبستگی تبدیل می‌کنیم

تهران- ایرنا- رییس کمیته بین‌المللی المپیک، گفت: شمارش معکوس بازی‌های المپیک آغاز شده است. المپیک توکیو را به جشنواره امید، مقاومت و همبستگی تبدیل می‌کنیم.

به گزارش ایرنا، بازی‌های المپیک توکیو قرار بود امروز آغاز شود اما همه‌گیری ویروس کرونا باعث شد این رقابت‌ها یک سال به تعویق بیفتد. مسوولین برگزاری مسابقات، یک سال پیش از زمان جدید برگزاری رقابت‌ها با انتشار یک ویدئو با عنوان «یک سال تا المپیک» به استقبال این رویداد مهم رفتند.

توماس باخ رییس کمیته بین‌المللی المپیک در پیامی ویدئویی به این مناسبت گفت: بازی‌های المپیک توکیو می‌تواند بزرگ‌ترین جشنواره ورزشی باشد که قرار است دوباره برگزار شود. یک سال مهم را پیش‌رو داریم و از دوستان ژاپنی خود، فدراسیون‌های بین‌المللی و همه کشورهای شرکت‌کننده تشکر می‌کنم. بدون همبستگی و کمک آن‌ها نمی‌توانستیم تصمیم تاریخی تعویق بازی‌های المپیک را بگیریم.

 وی ادامه داد: شمارش معکوس برای برگزاری المپیک آغاز شده است. در یک سال آینده آماده می‌شویم تا المپیک توکیو را به جشنواره بزرگ امید، مقاومت و همبستگی تبدیل کنیم. در شرایطی زندگی می‌کنیم که هیچ چیز مشخص نیست و بازی‌های المپیک می‌تواند نماد بزرگی از امید، خوش‌بینی و وحدت باشد.

باخ گفت: سلامت ورزشکاران اولویت اصلی برگزارکنندگان بازی‌هاست. بازی‌های المپیک به سلامتی همه شرکت‌کنندگان احترام می‌گذارد و آن را حفظ خواهد کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 6 =