احداث فضای سبز بزرگ مقیاس در دستور کار شهرداری کرمان قرار گرفت

کرمان - ایرنا - شهردار منطقه سه کرمان گفت: احداث فضاهای سبز بزرگ مقیاس در دستور کار شهرداری کرمان قرار گرفته و در این راستا اغلب پارک‌های احداث شده این منطقه بیش از یکهزار مترمربع وسعت دارند.

رامین امیرمداح روز پنجشنبه در میز گفت‌ و گو، از ساخت ۲ بوستان بزرگ مقیاس در منطقه سه شهر کرمان خبر داد و گفت: عملیات اجرایی پارک ابتدای جاده هفت‌باغ با بیش از ۲ هکتار وسعت، در حال احداث است.

وی به متراژ بالای بوستان‌ها و پارک‌های در حال ساخت در منطقه سه شهری کرمان اشاره کرد و اظهار داشت: از سال ۹۸ تاکنون، ساخت بوستان‌ها و پارک‌هایی با وسعت بالا را در دستور کار قرار داده‌ایم.

شهردار منطقه سه کرمان گفت: بوستان معرفت با یک هکتار وسعت در خیابان معرفت در شهرک مطهری، پارک بزرگ ابتدای جاده هفت‌باغ با بیش از ۲ هکتار و پارک کودک که نزدیک به یک هکتار وسعت دارد، ازجمله پارک‌های مقیاس‌بزرگ شهر کرمان هستند که ساخت آن‌ها در سال‌جاری در دستور کار قرار دارد.

وی با اشاره پویش 'افتتاح' شهرداری با شعار 'هر هفته یک افتتاح' تاکید کرد: امیدواریم این پویش با تحول در فضای سبز مرکز استان با برنامه‌ریزی‌های انجام گرفته، تا پایان سال ادامه یابد و شهرداری منطقه سه نیز پروژه‌های در دست اجرا را تکمیل کرده و به شهروندان تقدیم کند.

امیرمداح افزود: ساخت پارک بزرگ ابتدای جاده هفت‌باغ که طراحی ویژه‌ای دارد و المان‌های خاصی برای آن در نظر گرفته شده، آغاز شده و به احتمال زیاد اواخر امسال به بهره‌برداری خواهد رسید.

احداث بوستان‌های کودک در مناطق پنج‌گانه کرمان

وی ادامه داد: با توجه به انتخاب کرمان به‌عنوان پایلوت شهر دوستدار کودک و دستور شهردار کرمان در خصوص ساخت پارک‌های کودک در مناطق پنج‌گانه، این مهم در منطقه سه نیز در دستور کار قرار گرفته است.

شهردار منطقه سه کرمان از جانمایی پارک کودک در شهرک شهید مطهری خبر داد و گفت: طراحی و امکانات این  پارک، ویژه کودکان در نظر گرفته شده است.

بازخورد مثبت طرح‌های شهرداری نزد مردم کرمان

امیرمداح با اشاره به بهره‌برداری از بوستان‌های سراج و معلم و پروژه‌های بهسازی‌شده میدان رسالت و رفوژ ابوذر جنوبی و باقدرت تصریح کرد: بوستان معلم نیز که برای مردم خاطره‌انگیز بود، با طراحی و تخصیص امکانات به‌روز و بازسازی شد.

وی افزود: میدان رسالت نیز که سال‌ها بازسازی نشده بود، توسط شهرداری کرمان بهسازی و زیباسازی شد که بازخورد مثبتی بین شهروندان داشته است.

شهردار منطقه سه کرمان بیان داشت: خوشبختانه با بهسازی میدان رسالت و بوستان معلم، شاهد بازخورد مطلوبی ازسوی مردم بودیم و امیدوارم اقدامات دیگر نیز مورد رضایت شهروندان  قرار گیرد.

میز گفت‌گو، ویژه شرح مفصل فعالیت‌ها و خدمات معاونان شهردار، شهرداران مناطق و مدیران این دستگاه، با حضور کارشناسان و خبرنگاران واحد ارتباطات و امور بین‌الملل و نشریه کرمان‌شهر برگزار می‌شود و امروز میزبان این میز با موضوع مسایل مربوط به شهرداری منطقه سه و محدوده آن، با حضور رامین امیرمداح، شهردار، و معاونان این منطقه برگزار شد. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha