دستگیری دو داعشی که در جنایت اسپایکر دست داشتند

بغداد - ایرنا - سخنگوی فرمانده کل نیروهای مسلح عراق امروز (پنجشنبه) اعلام کرد که دو عضو گروه تروریستی داعش که در کشتار «اسپایکر» دست داشتند، دستگیر شدند.

گروه ترویستی داعش پس از تسلط بر تکریت در اواسط ژوئن 2014 (خرداد 1393)، یک هزاز و 700 کار آموز و دانشجوی غیرمسلح پایگاه نظامی اسپایکر در شمال این شهر را قتل عام و به طور گروهی در چندین نقطه این پایگاه می کرد که برخی مجروحان این حادثه نیز در میان قربانیان دیگر زنده به گور شدند.
به گزارش ایرنا، سرلشکر «یحیی رسول» در بیانیه ای گفت: نیروهای سازمان ضدتروریسم در عملیات شگفت انگیز اطلاعاتی سحرگاه پنجشنبه دو عضو داعش که در جنایت اسپایکر مشارکت داشتند را دستگیر کردند.
وی افزود این عملیات پس از هماهنگی اطلاعاتی مشترک با اداره ضد تروریسم سلیمانیه در استان کرکوک انجام شد.
گروه داعش از اردیبهشت سال جاری به حملات تروریستی خود علیه نیروهای امنیتی و شهروندان غیرنظامی عراقی در استان های شرقی، شمالی و غربی این کشور شدت داده است.
بیشتر تحرکات داعش در این مدت در منطقه معروف به «مثلث» مرگ واقع در سه استان کرکوک، صلاح الدین و دیاله انجام شده است.
در سال  ۲۰۱۷ میلادی پس از سه سال، عراق با بازپس‌گیری کل قلمرو خود که حدود یک سوم از گستره این کشور بود، پیروزی بر داعش را اعلام کرد.
با وجود این شکست، گروه تروریستی داعش هنوز دارای هسته‌هایی در استان های دیاله، صلاح الدین، الانبار، نینوا و کرکوک است.
نیروهای الحشد الشعبی و ارتش عراق در این مدت که بی‌سابقه‌ترین حملات داعش پس از سال ۲۰۱۷ توصیف شده بیش از ۷۰ عملیات نظامی علیه تروریست‌ها انجام داده‌اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 1 =