وزارت بهداشت افغانستان از خطر گسترش کرونا در عید قربان هشدار داد

کابل - ایرنا - سرپرست وزارت بهداشت افغانستان به مردم این کشور هشدار داد که از هرگونه تجمع و مراسم جمعی عیدقربان خودداری کنند و اشتباه عیدفطر امسال را تکرار نکنند.

به گزراش ایرنا، «احمدجواد عثمانی» امروز پنجشنبه در نشستی خبری در کابل گفت که مردم باید در روزهای عیدقربان توصیه‌های بهداشتی را جدی گرفته و اشتباهی را که در عیدفطر امسال به رغم شیوع کرونا مرتکب شده بودند، تکرار نکنند.

وی هشدار داد که خطر گسترش بیش از پیش ویروس کرونا هنوزهم جدی و پابرجا است و شهروندان باید از هرگونه تجلیل جمعی عیدقربان و رفتن به منازل همدیگر و تفریحگاه‌ها بصورت مشترک خودداری کنند.

وی گفت که در جریان قبلی در زمان عیدفطر، میزان ابتلا به ویروس کرونا خیلی پایین آمده بود اما پس از عید این رقم بصورت سرسام آور افزایش یافت.

عثمانی تاکید کرد مردم که در روزهای تعطیل عید قربان در خانه بمانند، دیدوبازدیدهای خود را کاهش دهند و به توصیه‌های بهداشتی، به ویژه پوشیدن ماسک توجه جدی داشته باشند.

وزیر بهداشت افغانستان همچنین از گسترش بیماری تب «کانگو» یا «خون‌دهنده» در روزهای عیدقربان و مراسم قربانی نیز به مردم هشدار داد و به آنها توصیه کرد که تماس با حیوانات را به حداقل برسانند.

براساس آخرین آمار رسمی وزارت بهداشت افغانستان میزان افراد مبتلا به بیماری کرونا در این کشور به ۳۵هزارو ۹۲۸ نفر رسیده و از این جمله ۲هزارو ۱۱۲ نفر جان باخته و ۲۴ هزارو ۵۲۱ تن دیگر نیز پس از بهبودی از بیمارستان مرخص شده‌اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 15 =