راه‌های توسعه همکاری‌ها میان هلال احمر ایران و پاکستان بررسی شد

اسلام‌آباد - ایرنا - سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در شهر "کراچی" پاکستان طی دیدار با رییس ایالتی سازمان هلال احمر این کشور، راه‌های توسعه همکاری‌های دوجانبه را مورد بررسی قرار داد.

به گزارش ایرنا، "احمد محمدی" سرکنسول ایران در کراچی مرکز ایالت "سِند" در جنوب پاکستان روز پنجشنبه طی دیدار با خانم "شهناز حمید" رییس هلال احمر این ایالت، در خصوص افزایش همکاری‌های هلال احمر جمهوری اسلامی ایران با هلال احمر ایالت سِند گفت و گو کرد.
در این دیدار که در دفتر مرکزی هلال احمر ایالت سند پاکستان انجام شد، دو طرف از آخرین وضعیت شیوع ویروس کرونا در دو کشور مطلع شدند و سرکنسول کشورمان با اشاره به توان تولید کیت تشخیص کووید-۱۹ و انواع واکسن با کیفیت و قیمت مناسب در ایران، آمادگی جمهوری اسلامی را برای تهیه و صادرات این محصولات به پاکستان اعلام کرد.
محمدی همچنین چند صد کیت تشخیص کرونا که توسط یکی از بیمارستان‌های ایرانی به هلال احمر ایالت سند پاکستان هدیه شده بود را به ریاست این سازمان تحویل داد.
بیستم اسفندماه سال گذشته نیز رییس بنیاد خیریه و امداد"ایدهی" پاکستان کمک ۲۰۰ هزار دلاری برای مقابله با ویروس کرونا در ایران را در اختیار "احمد محمدی" سرکنسول کشورمان در شهر کراچی قرار داده بود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha