۲ مرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۷:۳۳
کد خبرنگار: 1498
کد خبر: 83882412
۰ نفر

برچسب‌ها

واکنش سفیر ایران در پکن به تعطیلی کنسولگری چین در هوستون

پکن- ایرنا- سفیر جمهوری اسلامی ایران در پکن در واکنش به تعطیلی کنسولگری چین در هوستون آمریکا اعلام کرد ‌آمریکا بار دیگر با نقض و زیر پا گذاشتن قوانین بین المللی در تعطیلی سرکنسولگری ⁧‫چین‬⁩ در هوستون خوی سلطه طلب خود را به جهانیان نشان داد.

به گزارش ایرنا «محمد کشاورز زاده» روز پنجشنبه در رشته توئیتی به زبان های چینی و فارسی نوشت: کشوری که مدعی صلح و منجی جهانیان (آمریکا) است در عمل باعث آشفتگی و آشوب در جهان است.  

او گفت: آمریکا با خروج یک جانبه از توافق هسته ای،  اعمال سیاست فشار حداکثری ‌علیه ⁧‫ایران، تجاوز به عراق بر اساس اتهامات بی پایه،  تحمیل جنگ به افغانستان و جنگ تجاری و فشار همه جانبه به چین، نقاب صلح طلبی را از چهره خود برگرفته و چهره پلید سیاست هایش نمایان شده است.

سفیر ایران در چین ادامه داد: ‌نگاه ایالات متحده به حقوق بین الملل و دیپلماسی نه تنها صلح و ثبات جهانی را تهدید می کند ‌بلکه عواقب ناشی از این رفتار به ضرر خود ⁧‫آمریکا‬⁩ خواهد بود.

وی تاکید کرده است ما تصمیم دولت آمریکا برای تعطیلی کنسولگری چین در هوستون را محکوم می کنیم و اعتقاد داریم چین قطعا پاسخ در خور و لازم را خواهد داد.

 آمریکا روز چهارشنبه به دولت چین ۷۲ ساعت مهلت داد تا کنسولگری اش در هوستون را به بهانه «حفاظت از مالکیت معنوی و اطلاعات شخصی آمریکایی ها» ببندد که با واکنش شدید چین مواجه شد.

«وانگ ون بین» سخنگوی وزارت خارجه چین در تازه ترین واکنش به این موضوع، اتهامات آمریکا مبنی بر سرقت مالکیت معنوی در کنسولگری چین در هوستون را ادعاهایی شرورانه و نوعی تهمت خواند و گفت که چین نیز حق اقدام متقابل را برای خود محفوط می داند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =