اجرای برنامه‌های فرهنگی موثر مهمترین راه ترویج ازدواج است

مهاباد- ایرنا- سرپرست فرمانداری میاندوآب با تاکید بر رواج سبک‌های ساده زندگی در جامعه گفت: برای ترویج سنت ازدواج باید اجرای برنامه های فرهنگی در دستور کار نهادهای مسوول قرار گیرد.

حسام شیرازه محبت روز پنجشنبه در دومین جلسه ستاد ساماندهی جوانان میاندوآب با اشاره به نقش رسانه‌ها در زمینه ترویج سنت حسنه ازدواج و سبک زندگی اسلامی و با انتقاد از رسانه ملی گفت: در صدا و سیما در پخش برخی سریال‌ها که زوج‌های جوان در حال تشکیل زندگی مشترک هستند، مشاهده می شود که سفره عقد با آخرین تشریفات برای آنان پهن شده و یا صاحب خودرو و ویلای چند صد میلیونی هستند که این امر مخاطبان به ویژه جوانان را تحت تاثیر قرار می‌دهد و همچنین این نوع تجملات با سنت اسلامی و فرهنگ ایرانی در تضاد است.

وی با تاکید بر پیروی از ساده‌زیستی ائمه اطهار (ع) گفت: علاوه بر دیدگاه مکتبی، باید نگرش انسانی به چنین مسایلی داشته باشیم.

سرپرست فرمانداری میاندوآب با بیان اینکه این مسایل باید توسط دستگاه‌های متولی برای جوانان تبیین شود، گفت: در بحث ازدواج با خلأ فضای فرهنگی و اجتماعی مواجه هستیم به طوری که بعضی با تبلیغ برخی اقدامات غیراخلاقی در فضای مجازی جوانان را به فعالیت در آن فضا دعوت می‌کنند که این قضیه ریشه و بنیان خانواده را زیر سوال می‌برد.

وی با اشاره به ترویج انتخاب آگاهانه توسط سیستم امپریالیسم رسانه‌ای، افزود: به واسطه این تبلیغ‌ها که با اهداف خاصی اجرا می‌شود، جوانان با در نظر گرفتن قیافه و هیکل جنس‌های مخالف دنبال شریک زندگی هستند.

شیرازه محبت با اشاره به اینکه امروز ذائقه‌ها در انتخاب شریک زندگی تغییر یافته، گفت: باید در دانشگاه‌ها و مدارس علاوه بر آموزش، دوره‌های تربیت نیز توسط مربیان پرورشی در مدارس و در دانشگاه‌ها توسط انجمن‌های اسلامی و بسیج دانشجویی برگزار شود و نباید این تشکل‌ها به جای اقدام‌های فرهنگی، به فعالیت سیاسی بپردازند.

وی با قدردانی از بانک‌های عامل شهرستان برای پرداخت تسهیلات ازدواج گفت: بانک‌ها در قضیه ضمانت با پرهیز از برخوردهای سلیقه‌ای، براساس دستورالعمل قانونی که برای وام ازدواج یک ضامن نیاز است، پیش بروند چراکه گاهی گزارش‌هایی به ما می‌رسد که بانک‌ها از متقاضیان وام ازدواج، ۲ نفر ضامن و یا سند ملکی می‌خواهند که مدیران بانک‌ها در این راستا همکاران خود را باید توجیه کنند.

در این جلسه مدیران اداره‌های ورزش و جوانان، شبکه بهداشت و درمان، کمیته امداد امام خمینی (ره) و بانک‌های عامل میاندوآب‌ در خصوص عملکرد نهاد متبوع خود در زمینه جوانان و همچنین پرداخت تسهیلات ازدواج گزارش دادند.

سالگرد ازدواج حضرت علی (ع) و حضرت فاطمه (س) در اول ذیحجه به عنوان روز ملی ازدواج نامگذاری شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha