امام جمعه بندر آستارا: نماز جمعه در مرز، پایگاه مقابله با دشمن است

آستارا - ایرنا - امام جمعه بندر آستارا گفت: آئین نماز جمعه در این شهرستان مرزی، پایگاه فرهنگی مهم مقابله با توطئه‌های دشمنان است و خبرنگاران با انعکاس اخبار آن، در تبیین اهمیت و نقش آن تلاش می‌کنند.

حجت الاسلام کاظم حافظ نیا روز پنجشنبه در آستانه سالروز اقامه نخستین نماز جمعه کشور، در دیدار با خبرنگاران آستارا در دفتر خود اظهار کرد: سنگر نماز جمعه از دوران پیروزی انقلاب اسلامی حفظ شده است و دشمنان از موضع گیری های ائمه جمعه در این سنگرها هراس دارند.

وی بیان کرد: ستاد نماز جمعه آستارا جزو ستادهای برتر استان گیلان است و در جمع آوری کمک های خیران به نیازمندان در طرح مواسات و همدلی، نقش ویژه ای ایفا کرد.

وی گفت: آگاهی بخشی، بصیرت افزایی و تحلیل مسائل روز از وظایف ائمه جمعه است و از سال ۱۳۵۹ نماز جمعه در آستارا برگزار می‌شود و امروز مصلی به برکت انقلاب اسلامی و حضور مؤمنان، به قرارگاه فرهنگی تبدیل شده است.

حافظ نیا گفت: معرفی کارکردها و هویت نماز جمعه برای قشر جوان جامعه، در اولویت کار رسانه ها قرار گیرد و برپایی نماز جمعه در ۹۰۰ نقطه کشور، فرصتی برای معرفی این ظرفیت هاست.

وی بیان کرد: نماز جمعه به حاکمیت و رهبری متعلق است و از شئون امامت و ولایت محسوب می شود و موضع گیری رسانه‌های معاند علیه اخبار نماز جمعه شهرستان‌های مرزی، نشانگر تأثیر این آئین هاست.

امام جمعه آستارا افزود: تعبیر مقام معظم رهبری از نماز جمعه، یک نهاد رحمانی بوده و مطالبات مردم از این نهاد از جنس دینی، فرهنگی و سیاسی است و نماز جمعه خیلی از کشورهای اسلامی، در تراز انقلاب اسلامی ایران نیست.

نخستین نماز جمعه پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در پنجم مرداد سال ۱۳۵۸ به امامت مرحوم آیت‌الله سید محمود طالقانی در دانشگاه تهران اقامه شد.

شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان واقع شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 7 =