سرانه فضای سبز بوشهری‌ها ۵.۷ مترمربع اعلام شد

بوشهر-ایرنا- سرپرست سازمان فضای سبز شهری شهرداری بوشهر گفت: سرانه فضای سبز در این شهر با حدود ۲۳۰ هزار نفر جمعیت، ۵.۷ متر مربع است.

به گزارش ایرنا، محمد رضا حسین پور روز پنج‌شنبه به رسانه‌ها اعلام کرد: جمعیت این شهر حدود ۲۳۰ هزار نفر است که اگر فضای سبز موجود در بوستان‌ها، میدان‌ها و معابر شامل درختان و پوشش چمن را به جمعیت تقسیم کرد سهم هر نفر ۵ متر و ۷۰ سانتی‌متر مربع می‌شود.

وی بیان کرد: در زمان حاضر بر روی سه گونه گیاهی آزمایش‌هایی در حال انجام است که در صورت سازگاری با آب و هوای بوشهر این گونه‌ها تکثیر می‌شوند.

حسین پور درخصوص درخت کنه کارپوس گفت: چند سال پیش با توجه به اینکه این گونه همیشه سبز و آب کمی مصرف می‌کرد، در همه مناطق جنوبی کشور کاشته شد.

وی یادآور شد: درخت کنه کارپوس اگر به ثمردهی نرسد مشکل انتشار بوی بد را ندارد، اما به علت مشکلاتی که در خصوص انتشار بوی بد و تخریب‌گر بودن ریشه‌های آن مدت‌هاست که در این شهر کاشته نمی‌شود و تلاش می‌شود با هرس به موقع اجازه ندهیم درخت‌های موجود به مرحله ثمردهی و آسیب زایی برسند.

وی بیان کرد: همچنین به دنبال کاشت گونه‌هایی مانند گل ابریشم که هم سایه گستر و هم با آب و هوای بوشهر سازگار است گسترش یابد.

حسین پور گفت: از آب چاه‌های موجود در برخی بوستان‌ها یا از زه آبی که از زیر ساختمان‌ها پمپاژ می‌شود برای آبیاری فضای سبز موجود در شهر بوشهر استفاده می‌شود به همین منظور از محل پمپاژ زه آب به فضای سبز لوله کشی شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =