۲ مرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۸:۲۱
کد خبرنگار: 2971
کد خبر: 83882389
۰ نفر

برچسب‌ها

کرملین: برای گشایش مرزهای روسیه تصمیمی گرفته نشده است

مسکو - ایرنا - سخنگوی رئیس جمهوری روسیه اعلام کرد که هنوز تصمیمی برای بازگشایی مرزهای روسیه گرفته نشده است.

دمیتری پسکوف روز پنجشنبه به خبرنگاران گفت: روسیه مرزهای خود را با کشورهای دیگر بر اساس اصل اقدام متقابل بازگشایی می کند. 

وی افزود: هنوز ما هر گونه اظهارنظری در این مورد از دولت روسیه نشنیده ایم. دولت روسیه و ستاد مبارزه با بیماری کرونا در روسیه به تماس با کشورهای دیگر در این مورد می پردازند. اما تصمیم مشخصی در این مورد گرفته نشده است.  

معاون وزیر امور خارجه روسیه پیشتر گفته بود که برای پیشگیری از وخامت اوضاع در عرصه انتشار کرونا، روسیه مرزهای خود را با حداکثر احتیاط باز  می‌کند.

 الکساندر گروشکو به خبرگزاری دولتی تاس گفت: همه کشورها به سوی بازگشایی مرزهای خود با گامهای دقیق حرکت می‌کنند که اقدامی موجه است و از شیوع دوباره کرونا یا به قول پزشکان از موج دوم انتشار ویروس می‌کاهد. 

وی افزود: به همین دلیل در اینجا باید حداکثر احتیاط را به خرج داد. سلامتی شهروندان روس مهم‌تر از هر چیزی است و اطمینان دارم تصمیم مربوطه زمانی که گرفته شود بسیار سنجیده خواهد بود و حداقل بد نشدن وضعیت مبارزه با ویروس کرونا را تضمین می‌کند.   

روسیه از آغاز شیوع گسترده کرونا در این کشور در اواخر ماه مارس مرزهای خود را بسته و همه پروازهای خارجی در این کشور متوقف شده است. 

برخی رسانه ها پیشتر اعلام کرده بودند فرودگاه بین المللی شرمتووا مسکو از روز 27 ماه جولای (روز دوشنبه هفته آینده) فعالیت خود برای پروازهای خارجی را ازسرمی گیرد و مسافران از طریق ترمینال (د) که برای مقابله با کرونا تجهیز شده است در این فرودگاه تردد خواهند کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 11 =