فرماندار:جذب سرمایه‌گذاری در شهرستان خانمیرزا نیازمند رفع موانع اداری است

شهرکرد- ایرنا- فرماندار خانمیرزا گفت: عملیات اجرایی شهرک صنعتی این شهرستان از آبان ماه سال گذشته آغاز شده است، اما با گذشت چندین ماه، اخذ مجوزهای لازم برای اجرای طرح‌های صنعتی و اقتصادی در این منطقه فرسایشی شده است و به نوعی گرفتار موانع اداری است که باید این موانع سرمایه‌گذاری رفع شود.

یوسف مرادی روز پنجشنبه در نشست پیگیری و رصد طرح‌های سرمایه‌گذاری شهرستان خانمیرزا افزود: تعلل در صدور مجوزهای لازم برای ایجاد شهرک صنعتی، مانع‌تراشی برای جذب سرمایه‌گذار است و این موضوع می‌تواند فرصت‌های رشد و توسعه در این منطقه از دسترس دور کند.

وی ادامه داد: یکی از مجوزهای لازم که ماه‌ها در انتظار پاسخ آن هستیم مجوز آب است ،که تاکنون هیچ جوابی از سوی دستگاه متولی صادر نشده است.

مرادی تصریح کرد: از آنجا که این شهرستان تازه تاسیس است، برخی از دستگاه‌ها و نهادهای اجرایی در این شهرستان نماینده‌ای ندارند و همین موضوع پیشبرد امور شهرستان را با سختی مواجه کرده است.

معاون امور اقتصادی استاندار چهارمحال و بختیاری نیز در این نشست با تاکید بر پیشبرد سریع‌تر امور و تسریع در صدور مجوزها، اظهار داشت: کشور در شرایط سخت اقتصادی است و از سوی دیگر دولت تلاش بسیاری برای تحقق شعار سال مبنی بر جهش تولید به کار گرفته است، از همین‌رو می‌طلبد همکاری و همراهی بیشتری برای اجرای طرح‌های اقتصادی در استان به کار گرفته شود.

الله‌کرم نصیری تصریح کرد: شایسته نیست که جواب استعلام‌های لازم برای ایجاد طرح‌های اقتصادی و سرمایه‌گذاری طولانی مدت شود چرا که این موضوع، منجر به فرصت‌سوزی می‌شود.

وی خاطر نشان کرد: ضروری است تا جواب استعلام‌های لازم برای راه‌اندازی فعالیت های اقتصادی هر چه سریع‌تر انجام گیرد و چنانچه مانع و یا مشکلی در این میان وجود دارد مطرح شود تا با همفکری و همراهی درصدد رفع این مشکلات باشیم.

به گزارش ایرنا، شهرستان تازه تاسیس خانمیرزا در ۱۶۰ کیلومتری مرکز استان، دارای ظرفیت‌های مختلفی در حوزه‌های کشاورزی، گردشگری و صنعت است. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 6 =