۲ مرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۶:۵۵
کد خبرنگار: 1261
کد خبر: 83882369
۰ نفر

برچسب‌ها

۵۵ جنگجوی طالبان در ننگرهار و قندهار کشته شدند

کابل - ایرنا - پنجاه و پنج جنگجوی گروه طالبان در حملات هوایی نیروهای ارتش در استان‌های شرقی ننگرهار و قندهار جنوب کشته و شماری دیگر هم زخمی شدند.

به گزارش ایرنا، دفتر مطبوعاتی استانداری ننگرهار افغانستان امروز پنجشنبه در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که ۳۱ جنگجوی گروه طالبان از جمله ۱۳ پاکستانی که قصد حمله بر نیروهای دولتی را داشتند در حمله هوایی و زمینی نیروهای ارتش کشته شدند.

براساس این اطلاعیه، پس از این رویداد جلو حمله احتمالی طالبان به نظامیان دولت افغانستان گرفته شده و ۱۵ تن دیگر از اعضای طالبان نیز زخمی شدند.

فرماندهی پلیس قندهار افغانستان نیز در اطلاعیه‌ای جداگانه اعلام کرد که ۲۴ تن از اعضای گروه طالبان در حملات هوایی و درگیری با نیروهای دولتی در شهرستان «شاه ولی‌کوت» کشته شدند.

در اطلاعیه افزوده شده است که ۱۰ تن از این افراد طالبان در درگیری با نیروهای امنیتی کشته شدند و ۱۴ تن دیگر در حمله هوایی از بین برده شدند.

باشدت گرفتن حملات طالبان بر مواضع نیروهای دولتی حملات هوایی نیروهای ارتش افغانستان و آمریکا بر جنگجویان طالبان شدت یافته و حمله هوایی روز گذشته ارتش افغانستان در شهرستان گذره هرات که حاکی از تلفات غیرنظامیان است، خبرساز شده است.

هرچند رسانه‌های افغانستان و مقامات حکومتی و شورای عالی صلح از تلفات غیرنظامیان در این حمله هوایی خبر داده و خواهان تحقیق در این باره شده اند اما وزارت دفاع افغانستان با انتشار ویدئو و تصاویر کشته شدن غیرنظامیان در این حمله را رد کرده است.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha