۱۷ میلیون دلار کالا از گمرک چهارمحال و بختیاری صادر شد

شهرکرد- ایرنا- مدیرکل گمرک چهارمحال و بختیاری گفت: این استان ظرفیت صادرات ۱۰۰ میلیون دلار کالا در سال را دارد که از این میزان طی چهار ماهه نخست امسال ۱۷ میلیون دلار کالا صادر شده است.

اسماعیل الله‌دادی روز پنجشنبه در نشست بررسی مشکلات صادرات غیرنفتی این استان افزود: این میزان صادرات در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۴۳ درصد کاهش داشته است، که مهمترین علت آن تاثیرپذیری از شیوع ویروس کرونا و بسته شدن مرزهای تجاری در ۲ ماه نخست امسال بوده است.

وی افزود: سال ۹۸ نیز ۸۲ میلیون دلار کالا از استان صادر شد که نسبت به سال گذشته آن سه صدم درصد کاهش داشته است.

به گفته وی، کالاهایی نظیر راکتورهای هسته‌ای دیگ بخار، آبگرم‌کن، محصولات لبنی، چدن آهن و فولاد، فراورده‌های خوراکی، فرش، کف‌پوش، مواد پلاستیکی، سرامیک، مصنوعات چدن و فولاد و آلومینیوم از جمله کالاهای صادراتی استان در سالجاری بوده است.

مدیرکل گمرک چهارمحال و بختیاری مهمترین کشور هدف صادراتی استان را کشور عراق اعلام کرد و افزود: کویت، امارات، افغانستان، هند، پاکستان و رومانی دیگر کشورهایی است که در سالجاری کالاهای استان به آن صادر شده است.

وی افزود: هم اینک گمرک استان در بین ۱۲۰ مبادی گمرکی کشور در رتبه ۶۰ قرار دارد.

به گزارش ایرنا، چهارمحال و بختیاری در برخی از محصولات از مانند چادر مشکی، آجرنسوز، مالت،موکت، خوراک آبزیان، محصولات خانگی و برخی محصولات دیگر در کشور از جایگاه و اهمیت مهمی برخوردار است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =