فرماندار: امسال ۱۶ طرح بزرگ اقتصادی در ملایر افتتاح می‌شود

همدان- ایرنا- معاون استاندار همدان و فرماندار ویژه ملایر گفت: از سال گذشته تاکنون ۱۶ طرح بزرگ اقتصادی و تولیدی در این شهرستان با رقم سرمایه‌گذاری سه هزار میلیارد تومان در دست اجرا است که تا پایان امسال تکمیل و به بهره‌برداری می‌رسد.

قدرت الله ولدی روز پنجشنبه در آیین آغاز عملیات احداث کارخانجات تولید دستکش‌های پزشکی در شهرک صنعتی شوشاب ملایر اظهار داشت: این طرح‌ها در راستای تاکیدات استاندار همدان برای توسعه و بهبود اقتصادی، حوزه اشتغال و معیشت مردم از سال گذشته و امسال آغاز شده است.

وی افزود: این طرح‌ها تا دهه فجر امسال به مرحله بهره‌برداری می‌رسند و در مجموع برای بیش از ۲ هزار ۸۰۰ نفر اشتغال ایجاد می‌شود.

فرماندار ویژه ملایر با بیان اینکه در راستای سند راهبردی توسعه شهرستان نیز طرح‌های زیادی در دست اجرا است بیان کرد: چند طرح دیگر در زمینه احیای واحدهای تولیدی و واحدهای تملیکی بانک‌ها همچون کیان وینسا در دست اقدام است که با پیگیری حجت الاسلام احد آزادیخواه نماینده ملایر، در شرکت کیان‌ویسنا، پنل خورشیدی تولید خواهد شد.

ولدی یادآور شد: یکی از سرمایه‌گذاران ملایر که از سال ۹۴ واحدهای وی تعطیل شده بود تیز به تنهایی یک‌هزار میلیارد تومان طرح در حال سرمایه‌گذاری دارد.

وی تاکید کرد: با تمام وجود در خدمت بخش خصوصی هستیم تا با خیال آسوده در این شهرستان سرمایه‌گذاری کنند. 

معاون استاندار همدان احداث کارخانجات تولید دستکش‌های پزشکی را یک ضرورت در این شهرستان برشمرد و گفت: با توجه به ظرفیت‌های موجود در این شهرستان همچون شرکت‌های بافتینه و بافتسان، تولید دستکش‌های پزشکی یکی از ضرورت‌ها بود.

ولدی ادامه داد: با پیگیری‌های استاندار همدان و همراهی مدیران دستگاه‌های اجرایی، یک‌ماهه تمامی مجوزهای این طرح صادر شد و به همت سرمایه‌گذار مرحله نخست آن ۶ ماهه و تا دهه فجر امسال به بهره‌برداری می‌رسد.

وی یادآور شد: طی روزهای آینده ۵۰ هزار ماسک رایگان در ۱۰ نقطه این شهرستان توزیع می‌شود.

حجت الاسلام آزادیخواه نماینده ملایر در مجلس

مدیران برای سرمایه‌گذاران تسهیل‌گری کنند

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی نیز خطاب به مدیران دستگاه‌های اجرایی تاکید کرد: با توجه به تلاش برای بهبود اقتصاد، تولید، معیشت مردم و پاسخگویی به فرمایشات رهبر معظم انقلاب در سال جهش تولید، باید در مسیر تولید و سرمایه‌گذاری تسهیل‌گری کرد و با مردم ارتباط گرفت.

حجت الاسلام احد آزادیخواه ایجاد اشتغال و تولید را نوعی جهاد دانست و اظهار داشت: مدیران در کنار سرمایه‌گذاران در این جهاد شرکت کنند و سیاست و اولویت همه ما باید خدمت به مردم، جهش تولید، اشتغال و سرمایه‌گذاری باشد.

وی گفت: فرش قرمز خود را زیر پای سرمایه‌گذاران پهن می‌کنیم و هیچ چیز مانع پیشرفت سرمایه‌گذاری در این شهرستان نخواهد شد.

رییس مجمع نمایندگاه استان همدان در مجلس شورای اسلامی قول مساعد داد: با ۱۶ طرح بزرگ اقتصادی که در این شهرستان در دست اجرا است، هر ماه یک طرح به مرحله بهره‌برداری می‌رسد.

حجت الاسلام آزادیخواه حمایت‌ها و پیشتیبانی‌های خوب استاندار همدان و فرماندار ویژه ملایر در را اجرایی شدن طرح کارخانجات تولید دستکش‌های پزشکی قابل تقدیر خواند و ادامه داد: به اجرای این طرح و سرمایه‌گذار آن و اجرای طرح‌های توسعه‌ای آن خوش بین هستیم.

وی بر لزوم به سرانجام رسیدن پنجره واحد در استان تاکید کرد و افزود: سرمایه‌گذاران و بخش خصوصی نباید دغدغه‌ای برای تولید داشته باشند، چراکه آنها در ایجاد اشتغال و تولید جهاد می‌کنند.

امام جمعه ملایر نیز در این آیین، اجرای طرح بزرگ تولیدی در شرایط تحریم‌ها و مشکلات اقتصادی را نشان از همت والای استاندار همدان، مسوولان استانی و شهرستانی و سرمایه‌گذار طرح دانست و گفت: ملایر در اجرای بسیاری طرح‌های اقتصادی پیشتاز است.

حجت الاسلام محمدباقر برقراری بیان کرد: ملایر در شرایط سخت کرونا، به عنوان یکی از شهرهای تولیدکننده ماسک در کشور معرفی شد که تولید دستکش‌های پزشکی نیز می‌تواند بر قدر و قیمت این شهر بیفزاید.

عملیات احداث کارخانجات تولید دستکش‌های پزشکی امروز با حضور استاندار همدان و جمعی از مسوولان استانی و شهرستان در شهرک صنعتی شوشاب ملایر با حجم سرمایه‌گذاری ۷۰ میلیارد تومان آغاز شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 9 =