۲ مرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۷:۲۷
کد خبرنگار: 1110
کد خبر: 83882338
۰ نفر

برچسب‌ها

رسانه ها: سلطان عمان شماری از مخالفان مقیم خارج را عفو کرد

تهران-ایرنا- برخی رسانه های عربی و بین المللی روز پنجشنبه از دستور «هیثم ‌بن طارق»‌ سلطان عمان برای عفو شماری از مخالفان عمانی مقیم کشورهای اروپایی خبر دادند و نوشتند که سفارت عمان در انگلیس در حال انجام اقدامات لازم برای بازگشت این مخالفان به کشور است.

به گزارش ایرنا به نقل از تارنمای روزنامه القدس العربی چاپ لندن، منابع مطلع در این راستا گفتند که سفارت عمان در انگلیس در حال انجام اقدامات لازم برای بازگشت مخالفان به کشور و شروع یک زندگی جدید در کشور خودشان هستند.

«ترکی البلوشی» خبرنگار خبرگزاری بلومبرگ به نقل از منابع مطلع، خبر دستور عفو سطان هیثم بن طارق را تایید کرد و گفت که عفو سلطان شامل حال تعدادی از عمانی‌هایی هم که ویزای پناهندگی در انگلیس داشتند، می‌شود.

طبق این گزارش،‌ پیام عفو پادشاه عمان از طریق سفارت این کشور در لندن به مخالفان ابلاغ شده و سفارت در حال حاضر در حال انجام اقدمات لازم برای بازگشت آنهاست.

در همین راستا،‌ فعالان عمانی معتقدند که این عفو شامل حال چهار تن از مخالفان یعنی سعید جداد،‌ معاویه الرواحی،‌ نبهان الحنشی و مظاهر العجمی می‌شود.

سعید جداد مخالف عمانی مقیم لندن بعد از صدور دستور عفو، با انتشار ویدئویی از بیعت خود با سلطان هیثم به طارق خبر داده و اعلام کرد که اقدامات لازم برای بازگشت او به کشور فراهم شده است.

جداد که طی سال‌های گذشته همواره منتقد سیاست‌های دولت عمان بوده و ویدئوی منتشر شده او به طور گسترده در میان کاربران اجتماعی دست‌به‌دست شده است. 

ناظران امور عمان معتقدند که صدور فرمان عفو از سوی سلطان عمان می‌تواند ضربه سنگینی به طرف‌های منطقه‌ای به ویژه امارات متحده عربی باشد که همواره حامی مخالفان عمانی بوده است.

البته صدور فرمان عفو در عمان بی‌سابقه نبوده بلکه قابوس بین سعید پادشاه فقید عمان نیز در زمان حیاتش شماری از مخالفان سیاسی را عفو کرده بود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 12 =