پروژه‌های راه‌سازی خلخال فعال می‌شود

اردبیل _ ایرنا _ فرماندار خلخال گفت: با راه‌اندازی کارخانه تولید آسفالت بخش خصوصی ، عملیات اجرایی چند پروژه آسفالت راه‌های خلخال بزودی آغاز می‌شود.

فریدون بابایی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: تا پایان فصل کاری طرح مهم گردشگری راه خلخال - ماسوله در استان گیلان به بهره‌برداری خواهد رسید.

وی گفت: زیرسازی پروژه راه‌سازی خلخال - ماسوله در حوزه استحفاظی این شهرستان از سال گذشته انجام و آماده برای آسفالت شده ولی به علت مشکل تامین آسفالت در منطقه تکمیل نشده است.

وی همچنین از تکمیل آسفالت راه اصلی خلخال - منجیل خبر داد و افزود: متوقف بودن فعالیت کارخانه‌های تولید آسفالت در خلخال موجب کندی اجرای پروژه‌های راه‌سازی در سال‌های اخیر در این شهرستان شده است.

او تشریح کرد: امسال برای اجرای عملیات روکش آسفالت راه‌های خلخال به آبگرم کوثر _ خلخال به کلور ، خلخال به زاویه سادات و خانقاه سادات ۱۰۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل منظور شده است.

وی محدودیت اعتبارات استانی برای آسفالت راه‌های ارتباطی روستایی ، حذف ردیف اعتبارات ملی آسفالت راه‌های روستایی و استفاده از اعتبارات استانی برای اجرای پروژه‌های آسفالت راه‌های روستایی را از جمله عوامل توقف پروژه‌های آسفالت در سال‌های گذشته در مناطق مختلف استان اعلام کرد.

وی افزود: ۵۰ روستای بالای ۲۰ خانوار و ۲۹ روستای بالای ۵۰ خانوار خلخال فاقد راه ارتباطی مناسب آسفالته هستند و شاخص بهره‌مندی جمعیت روستایی این شهرستان از راه آسفالت از تمام مناطق استان اردبیل پایین‌تر است.

خلخال در جنوب اردبیل قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =