۲ مرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۵:۳۵
کد خبرنگار: 1261
کد خبر: 83882284
۰ نفر

برچسب‌ها

هفت نیروی دولتی در اورزگان افغانستان کشته شدند

کابل - ایرنا - سخنگوی استاندار اورزگان افغانستان اعلام کرد که هفت نیروی دولتی از جمله سه فرمانده این نیروها در انفجار بمب کنار جاده‌ای در این استان کشته شدند.

به گزارش ایرنا، «زلگی‌عبادی» روز پنجشنبه به خبرگزاری «افق» افغانستان گفت که انفجار ساعت ۹ صبح امروز به وقت محلی در شهرستان «خاص اورزگان» رخ داد که در آن فرمانده پلیس این شهرستان، فرمانده نیروی مردمی و یکی دیگر از فرماندهان پلیس به همراه چهار سرباز جان باختند.

از استان غزنی افغانستان نیز گزارش رسیده است که پنج نیروی دولتی در حمله شب گذشته گروه طالبان در منطقه «سای کرو» در شهرستان «قره باغ» کشته شدند.

طی هفته اخیر درگیری بین نیروهای دولتی و گروه طالبان در مناطق مختلف افغانستان شدت یافته و با شدت گرفتن نبرد هواپیماهای جنگی آمریکا، باردیگر به حمایت از نیروهای افغان به میدان جنگ برگشته‌اند.

روز سه شنبه گذشته هواپیماهای آمریکایی جنگجویان طالبان در شهرستان‌های «تخته پل» و «ارغنداب» هدف حمله قرار دادند که در آن ۳۶ جنگجوی طالبان از جمله ۲۰ پاکستانی کشته شدند.

روز گذشته نیز هواپیمای ارتش افغانستان در استان هرات مرکز تجمع جنگجویان طالبان هدف قرار داد که در آن افزون بر افراد طالبان شماری از غیرنظامیان نیز کشته و زخمی شده اند.

هرچند تاکنون ادعاهای ضدونقیض در باره این حمله منتشر شده و وزارت دفاع افغانستان با پذیرفتن مسئولیت این حمله که در آن جنگجویان طالبان کشته شده و بزودی تصاویر و ویدئوهای این حمله را منتشر می کنند.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =