کرونا روزانه ۱۰۰ میلیون ریال به آموزشگاه‌های آزاد فنی و حرفه‌ای خسارت زد

شهرکرد- ایرنا- دبیر کانون انجمن صنفی آموزشگاه‌های آزاد فنی و حرفه‌ای با اشاره به شیوع ویروس کرونا گفت: آموزشگاههای آزاد کشور پس از شیوع کرونا روزانه ۱۰۰ میلیون ریال خسارت دیدند.

سید اسماعیل سید اشرفی روز جمعه در سفر به شهرکرد در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: در کشور ۱۱ هزار و ۷۳۵ آموزشگاه آزاد فعالیت دارند که بیش از ۹۰ درصد این آموزشگاه‌ها با مدیریت زنان است.

وی با تاکید بر اینکه ۶۰ درصد این زنان سرپرست خانوار هستند و ۹۵ درصد آموزشگاه‌ها در محیط‌های استیجاری فعال هستند، گفت: تعطیلی این آموزشگاه‌ها از اسفندماه به دلیل شیوع کرونا، باعث متضرر شدن مدیران آموزشگاه‌ها شده است.

دبیر کانون انجمن صنفی آموزشگاه‌های آزاد فنی و حرفه‌ای با تاکید بر اینکه برآورد خسارت این آموزشگاه‌ها و به ستاد ملی کرونا نیز ارائه شده است، گفت: هنوز برای حمایت از این قشر برنامه‌ریزی خاصی نشده است.

سید اشرفی اظهار داشت: برای جبران خسارت این آموزشگاه‌ها پرداخت ۱۶۰ میلیون ریال تسهیلات تصویب شد که این میزان به ۶۰ میلیون ریال کاهش پیدا کرد و به دلیل مشکلات مختلف از جمله تامین وثیقه، نداشتن بدهی و یا چک برگشتی،برخی از مدیران از دریافت این تسهیلات منصرف شدند.

وی به انعقاد تفاهمنامه جدید با چهار بانک برای پرداخت تسهیلات با کارمزد ۱۰ درصد اشاره کرد و گفت: این تسهیلات در اختیار آموزشگاه‌های آزاد قرار خواهد گرفت.

به گزارش ایرنا، یکم تا ششم مردادماه به عنوان هفته ملی مهارت نامگذاری شده است.

ویروس کرونا که منجر به بیماری کووید ۱۹ شده است، بسیاری از کشورهای جهان درگیر کرده است و سازمان بهداشت جهانی را برآن داشته تا وضعیت فوق‌العاده اعلام کند.

استفاده همگانی از ماسک، شست‌وشوی دست‌ها با آب و صابون، رعایت بهداشت فردی، خودداری از دست دادن‌های مکرر و منع سفر و اجتماعات از جمله نکاتی است که پزشکان متخصص برای پیشگیری از شیوع این ویروس توصیه می‌کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =