فتاح: بنیاد مستضعفان ۱۰۰ میلیارد تومان به سیستان و بلوچستان کمک کرده است

زاهدان- ایرنا- رئیس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی گفت: این بنیاد ۱۰۰ میلیارد تومان در موضوع کرونا به سیستان و بلوچستان کمک کرده است.

پرویز فتاح روز پنجشنبه در جلسه شورای اداری شهرستان زابل اظهار داشت: ۲۵ میلیارد تومان اعتبار تنها به افراد فاقد شناسنامه و پوشش نهادهای حمایتی سیستان و بلوچستان اعطا شده است.

وی ادامه داد: ۱۵ نقطه کشور در حوزه کمک به محرومیت زدایی در مدت سه سال انتخاب شده اند که سیستان و بلوچستان دارای ۲ شهرستان در این بخش است.

رئیس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی بیان کرد: وام‌های اشتغال خرد در تمام شهرستان‌ های سیستان و بلوچستان در نظر گرفته شده است که از طریق بنیاد علوی پرداخت خواهد شد.

وی اظهار داشت: بنیاد مستضعفان در مرحله دوم طرح مواسات ورود جدی خواهد داشت.

فتاح ادامه داد: مردم سیستان در طول تاریخ کارهای بزرگ بسیاری انجام داده اند و امروز وجود مشکلات در این منطقه تأسف بار است.

وی با بیان اینکه مسئولان این منطقه علاوه بر طرح مشکلات، به خدمات ارزشمند انجام شده نظام در این سرزمین نیز اشاره کنند افزود: چاه نیمه ها، دانشگاه زابل، راه‌ و بسیار موارد دیگر از جمله خدمات نظام است که باید به مردم گفته شود.

فتاح اظهار داشت: بنیاد مستضعفان نهادی انقلابی است که نگاه ویژه ای به مناطق محروم دارد و در حد توان در کنار مسئولان برای رفع مشکلات مردم کمک می کند.

وی گفت: مشکلات باید بر حسب اهمیت اولویت‌ بندی شده و  از نهادهای انقلابی برای رفع آنها درخواست کمک شود.

نماینده مردم زابل در مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست اظهار داشت: سیستان دارای پتانسیل های ویژه ای چون مرز، گردشگری، انرژی بادی و خورشیدی و غیره است که در صورت توجه و سرمایه‌گذاری باعث شکوفایی این منطقه خواهد شد.

 حبیب‌ الله دهمرده با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب بارها بر توجه مسئولان به منطقه سیستان تاکید داشته‌ اند گفت: رهبر انقلاب نگاه ویژه‌ای به این خطه دارند و همه ما باید برای رفع محرومیت از این منطقه تلاش ویژه ای داشته باشیم.

وی با بیان اینکه زندگی مردم سیستان بر پایه کشاورزی و دامپروری بنا شده است خاطر نشان کرد:  با توجه به خشکسالی های پی در پی در این منطقه با وجود خدمات بسیار نظام در این سرزمین مردم سیستان امروزه شرایط معیشتی بدی دارند.

وی خاطر نشان کرد: بنیاد مستضعفان با ورود به حوزه اشتغال وسرمایه گذاری در این بخش می‌تواند کمک مهمی به مردم این منطقه انجام دهد.

نماینده دیگر مردم سیستان در مجلس شورای اسلامی نیز در ادامه این نشست اظهار داشت: با توجه به ظرفیت های بی نظیر این منطقه سرمایه گذاری بنیاد مستضعفان در حوزه اشتغال می توانند تحولی شگرف در این سرزمین ایجاد کند.

محمد سرگزی به نگاه ویژه رهبر معظم انقلاب به سیستان اشاره کرد و گفت: تعبیر تنگه احد به سیستان از سوی رهبر معظم انقلاب نشان از اهمیت این منطقه دارد.

وی ادامه داد: همه ما و مسئولان باید برای رفع مشکلات این منطقه و جلوگیری از مهاجرت مردم این سرزمین کمک کننده بوده و از هیچ تلاشی کوتاهی نکنیم.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha