تشکیل جبهه حل مشکلات مردم و جوانان در دستور کار بسیج قرار دارد

اصفهان - ایرنا - رییس سازمان بسیج مستضعفین گفت: تشکیل " جبهه حل مشکلات مردم و جوانان " با بهره‌گیری از ظرفیت‌های مردمی و خیران در دستور کار این نهاد قرار دارد.

به گزارش ایرنا، سردار غلامرضا سلیمانی روز پنجشنبه در آیین اهدای ۴۰۰ سری جهیزیه به زوج‌های جوان استان اصفهان افزود: چهار هزار سری جهیزیه در ذی الحجه به زوج‌های جوان کشور اعطا می‌شود و این روند بعد از  محرم و صفر ادامه پیدا می‌کند.
وی تاکید کرد: نباید به این آمار و ارقام قانع شویم بلکه باید این میزان ده‌ها برابر شود زیرا امروز برخی از جوانان به واسطه مشکلات مالی نسبت به تشکیل خانواده و ازدواج امتناع دارند.
رییس سازمان بسیج مستضعفین کشور افزود: نهادینه کردن سنت‌ حسنه ازدواج آسان یکی از اقدامات و برنامه‌های بسیج است.
وی با اشاره به پایین آمدن نرخ باروری گفت: تمرکز بر موضوع جمعیت نیز از دیگر برنامه‌هایی است که در دستور کار بسیج قرار گرفته زیرا کاهش نرخ باروری  می‌تواند در آینده برای کشور مشکل آفرین شود.
سردار سلیمانی اضافه کرد: تلاش می‌کنیم ازدواج آسان را با پویش‌های مردمی و به صورت مردم پایه در اقصی نقاط کشور دنبال کنیم به سبب آنکه تمایل به ازدواج به خاطر برخی باورهای غلط که سالیان سال شکل گرفته است و تجملات در بین جوانان با تاخیر مواجه شده است‌.
 وی گفت: مشاهده می‌شود برخی جهیزیه‌های تشریفاتی در کشور مرسوم شده است که با هزینه یک قلم کالای آن می‌توان یک سری جهیزیه کامل تهیه کرد.
رییس سازمان بسیج مستضعفین تاکید کرد: سپاه و بسیج با کمک مردم و خیران تلاش می‌کنند در راستای ترویج سبک زندگی ایرانی و اسلامی و ازدواج آسان اقداماتی انجام دهند.
سردار سلیمانی گفت: همچنین تلاش می‌کنیم با خرید کالاهای ایرانی در ترویج فرهنگ مصرف کالای ایرانی تلاش کنیم.
وی تاکید کرد: همه اعم از مسوولان، علما، شخصیت‌های مرجع، رسانه‌ها و مردم باید در این جبهه مردمی سهیم شوند و کمک کنند تا این روند ادامه یابد.
آیین نمادین توزیع ۴۰۰ جهیزیه  با حضور سردار سرتیپ غلامرضا سلیمانی فرمانده سازمان بسیج مستضعفین در ستاد سپاه صاحب الزمان (عج) استان اصفهان برگزار شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 17 =