سازمان ملل خواستار آتش‌بس بین طالبان و دولت افغانستان در روزهای عید قربان شد

کابل - ایرنا -دفتر سیاسی سازمان ملل متحد در افغانستان از نیروهای دولتی و گروه طالبان در افغانستان خواست که در روزهای عیدقربان زمینه را برای یک آتش‌بس سراسری مساعد کنند.

به گزارش ایرنا، دفتر سازمان ملل متحد (یوناما) امروز پنجشنبه در یک پیام توئیتری گفته است که وقت آن رسیده تا هر دو طرف سطح خشونت‌ها را کاهشدهند و روند مبادله زندانیان را تکمیل و در روزهای عیدقربان آتش‌بس کنند.

سازمان ملل متحد همچنین دراین توئیت از دولت افغانستان و گروه طالبان خواسته است که گفت‌وگوی مستقیم بین افغانستان را هرچه زودتر برای تأمین صلح آغاز کنند.

یوناما در عین حال تاکید کرده ‌است که انجام حملات نظامی در مناطق غیرنظامی، پیامدهای ناگواری به دنبال دارد و به غیرنظامیان آسیب می ‌زند.

این نهاد بین المللی گفته است در شرایطی که افغان‌ها باید در مورد صلح صحبت کنند، ادامه‌ خشونت‌ها از غیرنظامیان قربانی می‌گیرد.

این گفته‌ها پس از آن منتشر شده است که روز گذشته هواپیماهای ارتش افغانستان با حمله هوایی بر یک مرکز تجمع گروه طالبان ۴۵ تن را کشته‌اند که در این میان ۸ غیر نظامی کشته و شماری دیگر نیز زخمی شده اند.

طلوع نیوز افغانستان اما امروز پنجشنه به نقل از«اسدالله خالد»سرپرست وزارت دفاع افغانستان نوشته است که در این حمله جنگجویان طالبان کشته شده و این وزارت بزودی تصاویر و ویدئوی این حمله را که بیانگر کشته شدن نظامیان طالبان است، منتشر خواهد کرد.

طالبان و دولت افغانستان در روزهای عیدسعیدفطر نیز برای یک هفته آتش‌بس اعلام کردند که با استقبال مردم و جامعه جهانی مواجه شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 14 =