مدیرکل ارشاد کرمان : هنرمندان آسیب دیده از کرونا حمایت شوند

کرمان - ایرنا - مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان با اشاره به خسارت کرونا به حوزه فرهنگ گفت: وام‌های کم بهره و تسهیلات بلا عوض به اهالی فرهنگ و هنر و رسانه آسیب دیده از محدودیت‌های اجتماعی ویروس کرونا اختصاص داده شود.

محمد رضا علیزاده روز پنجشنبه در دیدار با استاندار کرمان افزود: بر اساس آخرین برآوردهای انجام شده ۲۲ میلیارد تومان به بخش فرهنگ و هنر کرمان از بابت کرونا خسارت وارد شده است و در این زمینه بررسی و برنامه ریزی لازم برای حمایت از هنرمندان صورت خواهد گرفت.

وی تصریح کرد: بر اثر محدودیت های اجتماعی ناشی از ویروس کرونا؛ حوزه فرهنگ و هنر متحمل آسیب های فراوانی شده است، اما اقدامات و فعالیت های فرهنگی و هنری به سمت تجربه استفاده از فضای مجازی پیش رفت.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان بیان کرد: از ابتدای سال جاری دهها برنامه از سوی هنرمندان و اهالی فرهنگ و هنر و رسانه  در بستر فضای مجازی شکل گرفت و برگزار شد که نمونه قابل ذکر آن برگزاری اولین جشنواره مجازی استانی  با موضوع روز قدس در استان بود که با مشارکت و اقبال خوب مخاطبان برگزار شد.

وی با اشاره به در پیش بودن اولین سالگرد شهادت سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی اظهار داشت: برنامه های متعدد و متنوع فرهنگی و هنری برای این مناسبت در حال تدارک و برنامه ریزی است.
علیزاده با اشاره به مراسم رونمایی  از فراخوان جشنواره ملی تئاتر سردار آسمانی در گلزار شهدای کرمان بیان کرد: در این زمینه ۱۰ برنامه شاخص در حال تدوین و ارائه است.

معاون هنری وسینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان با اشاره به اقدامات هنرمندان در دوران کرونا گفت: در این زمینه جشنو ارهای متعددی برگزار شد که عموما با استقبال نخاطبان و هنرمندان روبرو شد.

وحید محمدی افزود: جشنواره امید و نشاط، جشنواره مجازی نوبهار، جشنواره مجازی استند آپ کمدی، جشنواره مجازی موسیقی، جشنواره تولیدات رسانه‌ای، جشنواره جمع خوانی قرآن کریم،  جشنواره مجازی بچه های مسجد از جمله برنامه های انجام شده در فضای مجازی در ایام کرونا بود.

وی تصریح کرد: هر کدام از این جشنواره ها با هدف گذاری مخاطبان، تلاش کردند تا در دوران قرنطینه کرونا، فعالیتهای فرهنگی و هنری را به سمت اهالی فرهنگی و هنر و مخاطبان خود هدایت نمایند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 3 =