مرز رسمی خسروی برای مبادلات تجاری بازگشایی شد

قصرشیرین- ایرنا- فرماندار قصرشیرین گفت: مرز رسمی خسروی در این شهرستان امروز (پنجشنبه دوم مرداد ماه) برای انجام فعالیت‌های تجاری و صادرات کالا به حوزه حکومت مرکزی عراق بازگشایی شد.

مرادعلی تاتار روز پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: مرز خسروی به دلیل شیوع بیماری کرونا از سوی طرف عراقی بسته شده بود که با توافق صورت گرفته از امروز باز هم مبادلات تجاری و صادرات کالا از این مرز از سرگرفته می شود.

وی اظهار داشت: همچنین پیش تر تردد افراد دو تابعیتی از مرز خسروی لغو ممنوعیت شد و این مرز برای دو تابعیتی ها (عراقی- ایرانی) باز است.

فرماندار قصرشیرین گفت: دستگاه های مستقر در مرز آماده خدمات رسانی به تجار هستند و تردد دو تابعیتی ها نیز از این مرز با رعایت موازین و پروتکل های بهداشتی انجام می شود.

مرز خسروی نزدیکترین نقطه از کشورمان به بغداد پایتخت عراق ۱۹۰، نجف ۳۸۰، کربلا ۳۰۰، کاظمین ۲۰۳ و سامرا ۳۲۶ کیلومتر فاصله دارد، عملیات ساخت پایانه بین المللی مرز خسروی از سال ۷۷ در نقطه صفر مرزی آغاز شد و در سال ۸۱ با ۷۵ میلیارد ریال اعتبار به بهره برداری رسید.

قصرشیرین در غرب کرمانشاه با ۲۷ هزار تن جمعیت، بیش از ۱۸۶ کیلومتر مرز با عراق دارد و در امتداد این مرزهای طولانی، ۲ مرز رسمی خسروی و پرویزخان قرار دارد که اولی هم مرز با حوزه حکومت مرکزی (بخش عربی) و دومی هم مرز با اقلیم کردستان عراق است.     

مرز خسروی در ۲۰ کیلومتری شهر قصرشیرین واقع شده است.

اخبار مرتبط