استاندار: واحدهای صنعتی چهارمحال و بختیاری کالاهای خود را از گمرک استان صادر کنند

شهرکرد- ایرنا- استاندار چهارمحال و بختیاری با تاکید بر اینکه واحدهای صنعتی کالاهای خود را از گمرک استان صادر کنند، گفت: هر یک از واحدهای تولیدی و صنعتی مستقر در استان که امور مالی و صادراتی خود را بدون دلیل قانع کننده در خارج از استان انجام دهند، از دریافت تمامی خدمات محروم می‌شوند.

اقبال عباسی روز پنجشنبه در نشست کارگروه توسعه صادرات غیرنفتی این استان افزود: این خدمات شامل حواله‌های تهیه مواد اولیه، معرفی برای دریافت تسهیلات بانکی و خدماتی نظیر آب، برق و گاز است.
وی ادامه داد: تعدادی شرکت مهم و شاخص در استان وجود دارد که فقط کارخانه این شرکت‌ها در استان مستقر است، اما سایر فعالیت‌های مالی، تبلیغی و صادراتی این شرکت‌ها در استان‌های دیگر انجام می شود.
عباسی تصریح کرد: ارائه خدمات بین استان و این شرکت‌ها باید متقابل باشد و شرکت‌هایی که مشکلی در رابطه با صادرات محصولات خود از گمرک استان ندارند، ملزم به استفاده از گمرک استان هستند.
استاندار چهارمحال و بختیاری افزود:برخی از کارخانه‌های مستقر در استان نیز در این میان دلایل قانع‌کننده‌ای دارند، که برای رفع مشکلات این حوزه در اسرع وقت کارگروهی تشکیل شود.
عباسی، در خصوص صادرات بادام استان از دیگر گمرکات کشور نیز خاطرنشان کرد: مسوولان مربوطه علت این موضوع را بررسی و برای رفع آن تلاش کنند.
وی در ادامه به سفر سفیر اتریش به استان اشاره کرد و گفت: معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری و دست‌یابی به بازار فروش محصولات تولیدی خود در کشور اتریش در این سفر در اولویت مسوولان قرار گیرد.
عباسی خاطر نشان کرد: ارائه فرصت‌های سرمایه‌گذاری با اولویت معرفی  ۲ حوزه گردشگری و کشاورزی از جمله بادام باشد.
به گزارش ایرنا، در چهار ماهه ابتدایی امسال ۱۷ میلیون دلار کالا از گمرک استان صادر شده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۴۳ درصد کاهش دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha